آمریکا تبدیل به "کیسه بوکس زمین" از نظر فجایع آب‌وهوایی شده است!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، آتش‌سوزی‌های متعدد، سیل در بیشتر ماه‌های سال و طوفان‌های مختلف باعث شده است بسیاری از کارشناسان باور کنند که "ایالات متحده آمریکا" کیسه بوکس زمین از نظر فجایع آب‌وهوایی است!

برخی کارشناس جغرافیا را مقصر تأثیر آب‌وهوای شدیدتر در آمریکا می‌دانند.

این عده از کارشناسان باور دارند که قرار گرفتن میان دو اقیانوس، نزدیکی خلیج مکزیک، کوه‌های راکی و شبه‌جزیره‌های برآمده مانند فلوریدا، امکان برخورد با جبهه‌های طوفان و جریان‌های آب‌وهوایی را افزایش داده است و کنار این شرایط طبیعی، عدم توجه به اینکه چه‌چیزی در کجا و چگونه ساخته شود نیز اوضاع را بسیار بدتر کرده است.

خشکسالی بی‌سابقه در آمریکا/ "دریاچه مید" تنها یک قدم با خشکی کامل فاصله دارد! + عکس

ریک اسپینراد؛ رئیس اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا دراین‌باره می‌گوید: "گردبادها، طوفان شدید، سیل ناگهانی، خشکسالی‌ها، آتش‌سوزی‌های جنگلی، کولاک، طوفان‌های یخ، امواج گرما، رعدوبرق شدید، طوفان‌های گردوغبار و گرداب‌های مخوف قطبی نشان می‌دهد که در آینده احتمالاً با وقایع بیشتری رو‌به‌رو می‌شویم.

این یک واقعیت است که صرف‌نظر از اینکه در کجای کشور هستید، احتمالاً یک رویداد آب‌وهوایی تأثیرگذار را از نزدیک تجربه کرده‌اید."

همچنین سوزان کاتر؛ مدیر مؤسسه آسیب‌پذیری و انعطاف‌پذیری خطرات در دانشگاه کارولینای جنوبی گفت: ایالات متحده، پادشاه گردبادها و دیگر طوفان‌های شدید است.

ویکتور جنسینی؛ استاد هواشناسی دانشگاه ایلینوی شمالی نیز معتقد است که فجایع آب‌وهوایی در آمریکا با دو چیز شروع می‌شود؛ شماره یک، خلیج مکزیک است و شماره دو کوه‌های راکی در غرب است. هوای خشک از غرب بر فراز کوه‌های راکی ​​بالا می‌رود و به هوای گرم و مرطوب خلیج مکزیک برخورد می‌کند و همه اینها در طول طوفانی گرد هم می‌آیند و تندباد را ایجاد می‌کنند!

وی افزود: خلیج مکزیک هوای گرم و مرطوب را زیر هوای اغلب سردتر و خشکی که توسط کوه‌ها بلند می‌شود، تزریق می‌کند و مشابه این مورد در هیچ کجای دنیا اتفاق نمی‌افتد.

دراین‌باره آسوشیتدپرس نیز گزارش داد:

مارشال شپرد؛ استاد هواشناسی دانشگاه جورجیا و رئیس سابق انجمن هواشناسی آمریکا گفت: جنوب ایالات متحده بدترین وضعیت را دارد و این منطقه هر نوع رویداد شدید آب‌وهوایی از جمله کولاک، آتش‌سوزی، گردباد، سیل، طوفان و… را تجربه می‌کند که مشابه آن در هیچ قسمت دیگری در ایالات متحده وجود ندارد.

وی بیان کرد: ایالات فلوریدا، کارولینای شمالی و لوئیزیانا نیز در آب هستند، بنابراین بیشتر در معرض خطر طوفان هستند. احتمال وقوع طوفان در شب در جنوب آمریکا بیشتر است. طوفان‌های شبانه مرگبار هستند زیرا مردم نمی‌توانند آن‌ها را ببینند.

شپرد گفت: زیرساخت‌های ما در حال فروپاشی است و اصلاً در برابر آب‌وهوا مقاوم نیست و متأسفانه فقر نیز آمادگی برای مقابله با بلایای طبیعی و نجات از آن را دشوار می‌کند.

انتهای پیام/+

آمریکا تبدیل به "کیسه بوکس زمین" از نظر فجایع آب‌وهوایی شده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول