آیا تنهایی 15 ساله "امید" درنای مهاجر سیبری با "رویا" به پایان می‌رسد؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، "امید" نام درنای سیبری نری است که 15 سال پیاپی برای زمستان‌گذرانی به ایران می‌آید و میهمان تالاب فریدون‌کنار است. امید در سال 1386 جفت خود (آرزو) را را به دلیل شکار از دست داد و از آن سال به تنهایی به ایران سفر می‌کند.

به منظور تقویت مسیر مهاجرت درنای سیبری به ایران چندی پیش سازمان حفاظت محیط زیست یک درنای ماده را از بلژیک به ایران آورد تا با امید هم مسیر شده و کریدور ایران را احیا کند.

سازش درنای ماده بلژیکی با درنای سیبری در مازندران/ رقص و آواز ‌خوبی بین دو پرنده انجام شد

درخصوص روند معرفی درنای ماده به امید، غلامرضا ابدالی؛ مدیرکل دفتر حفاظت و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست به تسنیم گفت: صبح روز گذشته درنا ماده را از جایگاه نگهداری خارج کرده و در کنار امید قرار دادیم. درناها در حال حاضر کنار هم بوده و در یک محدوده هستند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه زمان مهاجرت درنا از کشور ما در اسفند ماه است، برای اینکه ببینم امید و درنای ماده باهم جفت شده و هم مسیر می‌شوند یک ماه فرصت داریم و این دوره یک ماهه فرصت مناسبی برای معرفی و جفت شدن است.

مدیرکل دفتر حفاظت و حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درخصوص نام درنا ماده که به "رویا" معروف شده است، گفت: ما اسمی انتخاب نکرده‌ایم اما مردم نام رویا را بر روی آن گذاشته‌اند و اکنون هم درنای ماده را به این نام می‌شناسیم.

حیات وحش , سازمان محیط زیست ,

انتهای پیام/

آیا تنهایی 15 ساله "امید" درنای مهاجر سیبری با "رویا" به پایان می‌رسد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول