اجرای طرح "مسیر سبز- ایران پاک" نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌های مسئول است

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سعید محمودی با اشاره به اینکه طرح ملی "مسیر سبز- ایران پاک", برنامه و رویکرد جدید سازمان محیط زیست است، گفت: این طرح ملی علاوه بر جلوگیری از آلودگی آب و خاک، به حفظ زیبایی مناظر مسیر‌های مواصلاتی و محیط‌های طبیعی کشور کمک می‌کند.

وی با بیان اینکه بر همین اساس در استان تهران نیز برنامه‌ریزی لازم برای اجرا این طرح آغاز شده است، بیان کرد: پویش "مسیر سبز- ایران پاک" به تمام شهرستان‌های استان ابلاغ شده و امروز نیز این برنامه با همکاری شهرداری منطقه 19 تهران در مسیر ورودی به تهران که جزو شاهراه‌های مواصلاتی و ترددی کشور است، انجام شد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه این طرح یک پویش مردمی است و در کنار شهروندان, دستگاه‌های مرتبط و دارای تکالیف قانونی هم باید همکاری کنند، تصریح کرد: این برنامه با هدف جلوگیری از پراکندگی زباله‌ها و به‌ویژه پلاستیک‌ها در مسیرهای عمده و پرتردد کشور است و امیدواریم با همکاری شهروندان اهداف این پویش ملی را به خوبی پیش ببریم و اهداف آن را محقق کنیم.

حسن پسندیده, مدیرکل دفتر پسماند سازمان حفاظت محیط زیست نیز در حاشیه این برنامه پاکسازی با اشاره به اینکه یک از عمده‌ترین چالش‌های ما در محیط زیست، پراکنش انواع زباله، پلاستیک‌ها و نخاله‌های ساختمانی در طبیعت است، گفت: این زباله‌های رها شده علاوه بر اینکه باعث زشت شدن محیط زیست می‌شود، موجب بسیاری از انواع آلودگی‌ها نیز بوده و بسیاری از آن‌ها تا سالیان سال در طبیعت باقی‌مانده و تجزیه آن زمان‌بر است.

وی ادامه داد: سازمان حفاظت محیط زیست در یک اقدام ملی با بسیج همه امکانات از طریق استانداری‌ها و با مشارکت همه بخش‌ها و نهادهایی که می‌توانند در این حوزه کمک کنند, برنامه پاکسازی مسیر‌های مواصلاتی و محیط‌های طبیعی را با هدف حفظ محیط زیست و مظاهر طبیعی از زباله و پسماندها در حال اجرا دارد.

مدیرکل دفتر پسماند سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه این اقدام اساساً برای توجه آحاد جامعه برای مسئولیت اجتماعی در قبال محیط زیست است، توضیح داد: متأسفانه در حاشیه مسیرهای مواصلاتی، رودخانه‌ها و سواحل و جنگل‌ها مقادیر زیادی از انواع زباله رها شده و می‌طلبد که همه ما در قبال محیط زیست و طبیعت مسئول باشیم و در پاک نگهداشتن آن تلاش کنیم.

به گزارش تسنیم, طرح ملی "مسیر سبز- ایران پاک" در راستای اجرا طرح های پاکسازی طبیعت، به‌ویژه حاشیه محورهای مواصلاتی شهری، روستایی و مناطق تفرجی و طبیعی، از سوی رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به کلیه استانداران ابلاغ و در سراسر کشور از 15 تا 29 اسفند ماه برگزار می‌شود.

انباشت زباله در سراوان گیلان به چالشی ملی تبدیل شده است حواشی نمایشگاه محیط زیست از دید تسنیم/ عدم‌حضور سازمان محیط زیست تا قیمت بالای غرفه‌های بین‌المللی

انتهای پیام/

اجرای طرح "مسیر سبز- ایران پاک" نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌های مسئول است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول