ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای ایران برای مقابله با گردوغبار به‌طرف عراقی

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ دکتر علی سلاجقه در رابطه با اقدامات بین‌المللی سازمان محیط زیست در خصوص مقابله با پدیده ریزگردها, اظهار کرد: پیرو دستور رئیس‌جمهور برای رایزنی فشرده با کشور‌هایی که منشأ گردوغبار هستند, نخستین سفر خود به عراق را انجام دادیم و نشست‌های مفصلی با وزرای کشور، امور خارجه، محیط‌زیست، منابع آبی، کشاورزی و نخست وزیر این کشور داشتیم.

وی با بیان اینکه قرار شد یک تقویم زمانی برای نشست‌های هیئت‌های کارشناسی بین دو کشور مشخص شود, گفت: 21 تیر در تهران وزرای محیط زیست 15 کشور پیرامونی ایران برای همفکری در زمینه کاهش گردو غبار گرد هم می‌آیند, البته دیدار با مقامات عراقی پیش‌درآمد بسیار مناسبی برای توافقات منطقه‌ای در جهت کاهش گردوغبار است.

رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه نخست‌وزیر عراق سطح روابط دو کشور را پایین دانست و بر ارتقای آن تأکید کرد, توضیح داد: کلیات آنچه در دیدار با وزرای دولت عراق داشتیم برای نخست‌وزیر این کشور تشریح شد و وی کلیات برنامه‌ای را که ما به‌وسیله وزیر امور خارجه ارائه کرده بودیم, پذیرفت و قرار شد امضا شود. با توجه به قوانین داخلی عراق, اسناد باید مصوبه دولت این کشور را داشته باشد, بنابراین قرار شد این توافقات در دولت عراق مصوب شود و در نشست تهران به امضای دو طرف برسد.

وی بیان کرد: دوشنبه (امروز) نیز برای ادامه‌ کار به سوریه می‌رویم و سفر‌هایی به کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس نیز خواهیم داشت که بتوانیم برنامه اقدام را به‌صورت دوجانبه و چندجانبه عملیاتی کنیم و مردم نتیجه این نشست‌ها را در کاهش گردوغبار ببینند. حس عمومی خوبی در منطقه برای برگزاری نشست بین‌المللی درباره‌ مقابله با گردوغبار وجود دارد.

هدف ترکیه از "ساخت 585 سد" در 18 سـال اخیر چیست؟!/ بلندپروازی برای اجرای پروژه سدسازی "داپ" علاوه بر گاپ! عمده ریزگردهایی که کشور را درگیر کرده منشأ داخلی دارد یا خارجی؟

انتهای پیام/

ارائه برنامه اقدام منطقه‌ای ایران برای مقابله با گردوغبار به‌طرف عراقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول