افزایش 7 سانتی‌متری تراز اکولوژیک "دریاچه ارومیه"

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، چند روز پیش معاون ‌عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی از افزایش بیش از 90 کیلومتر مربعی نسبت به دی ماه خبر داد و اظهار کرد: تراز دریاچه ارومیه به یک هزار و 270 متر و 21 سانتی‌متر رسیده است.

در رابطه با دلیل این افزایش وسعت و افزایش تراز آبی دریاچه ارومیه، آرزو اشرفی‌زاده؛ مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست به تسنیم گفت: دلیل افزایش تراز دریاچه ارومیه طی دو ماه اخیر از 1270.14 سانتی‌متر به 1270.21 سانتی‌متر، ناشی از ورودی جریان آب از رودخانه‌های حوضه و بارش مستقیم بر روی دریاچه ارومیه و بستن کامل سردهنه‌های کشاورزی بوده است.

بازگرداندن شرایط ایده‌آل به "دریاچه ارومیه" مستلزم اجرای 25 طرح دیگر است

وی افزود: از چند روز گذشته نیز خوشبختانه آب از محل کانال و گدار به دریاچه رسیده است.

مدیرکل دفتر حفاظت و احیای تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با زمان افتتاح تصفیه‌خانه‌های تبریز و ارومیه و ورود آب تصفیه شده از این محل‌ها به دریاچه گفت: طبق اعلام وزارت محترم نیرو در صورت تأمین اعتبار، سال آینده تصفیه‌خانه افتتاح خواهد شد.

اشرفی‌زاده درباره میزان آب مورد نیاز دریاچه خاطرنشان کرد: میزان تراز اکولوژیک 1274.1 سانتی‌متر و میزان آب مورد نیاز 1505 میلیارد متر مکعب است که برای احیای کامل دریاچه باید تأمین شود.

انتهای پیام/

افزایش 7 سانتی‌متری تراز اکولوژیک "دریاچه ارومیه"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول