الزام تعطیلی بازارهای حیات وحش برای جلوگیری از همه‌گیری‌های ویروسی جدید + تصاویر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار محیط زیست باشگاه خبرنگاران پویا؛ بیش از 2 سال است که ویروس کرونا گریبان‌گیر همه کشورهای جدید شده است و همه‌گیری این ویروس خسارات فراوانی را از نظر اقتصادی؛ اجتماعی, روحی, جسمانی و …, به کشورها وارد کرده است.

ظاهرا شیوع ویروس کرونا از بازار حیات وحش ووهان چین بوده است و این بیماری با انتقال ویروس از حیوان آلوده به انسان به وجود آمده است.

به دنبال این اتفاق، دولت‌های جهان به دنبال این هستند تا با تدبیر و چاره‌اندیشی از وقوع یک همه‌گیری دیگر مانند ویروس کرونا جلوگیری کنند؛ یکی از این تدابیر اندیشیده شده تلاش برای ممنوعیت برپایی بازارهای حیات وحش است.

بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , کرونا ,

در رابطه با این موضوع یک مقام مسئول در اتحادیه اروپا به رویترز اظهار کرد: مذاکرات بین‌المللی برای جلوگیری از این بازارها, برای نخستین بار امروز (چهارشنبه) برای فراهم ساختن شرایط گفت‌وگو به منظور دستیابی به یک معاهده احتمالی انجام خواهد شد و هدف از این مذاکرات این است که تا ماه اوت میلادی توافقات اولیه در این زمینه حاصل شود البته که رسیدن به این توافق آسان نیست چرا که تعدادی از کشورها با انجام این کار موافق نیستند.

این مقام اتحادیه اروپا گفت: از جمله اقداماتی که اتحادیه اروپا می‌خواهد در این معاهده گنجانده شود، تعطیلی تدریجی بازارهای حیات وحش است.

تعطیلی بازار حیات وحش علاوه بر کاهش خطر همه‌گیری بیماری‌ها, منجر به کم رونق شدن قاچاق حیات وحش, ورود گونه مهاجم و حفظ حقوق حیوانات خواهد شد.

بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , کرونا , بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , کرونا , بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , کرونا , بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , کرونا ,

سویه اومیکرون گریبانگیر حیات وحش شد ویروس کرونا عامل تلف شدن پلنگ برفی! "چین" پررونق‌ترین بازار قاچاق حیات وحش

انتهای پیام/

الزام تعطیلی بازارهای حیات وحش برای جلوگیری از همه‌گیری‌های ویروسی جدید + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول