انچه در مورد کاشت ریش باید بدانیم

در طول مسیر چه چیزی را تجربه خواهید کرد؟ در حالی که ممکن است اتفاقاتی که با ریش و رشد آن می‌افتد از مردی به مرد دیگر متفاوت باشد، مراحل مختلفی وجود دارد که اکثراً جهانی هستند. ما در این پست به آن نقاط عطف و همچنین برخی دیگر از عناصر کلیدی پیشرفت رشد ریش خواهیم پرداخت.

شما چه نوع ریشدار هستید؟

جدول زمانی رشد ریش شما با چهره ای تازه تراشیده شده آغاز می شود. شما مرتباً اصلاح کرده‌اید و امیدواریم از یک کرم یا ژل با کیفیت استفاده کرده‌اید، و همچنین از یک محصول خوب پس از اصلاح که صورت شما را مرطوب نگه می‌دارد و در عین حال تحریک پوست را به حداقل می‌رساند.
نکته اصلی که در مرحله تازه تراشیده شده باید در نظر داشته باشید این است که می خواهید پوست صورت شما قبل از شروع به کاشت ریش در بهترین شکل ممکن باشد.
مراحل کاشت ریش
مرحله 1: هفته اول
خوب، برای اکثر مردان در هفته اول اتفاق خاصی نمی افتد. شما متوجه تعدادی ته ریش یا شاید بیشتر خواهید شد که نشان دهنده چند خط تیره رنگ در یک نقاشی است که امیدواریم به یک شاهکار تبدیل شود. به طور خلاصه، آنچه در هفته اول می بینید، چیزی نیست که در پایان به دست آورید – بسیار دور از آن.

همانطور که در ویدیوی دکتر کاشت ریش در تهران اشاره کردیم ، در هفته اول چند الگوی رشد را مشاهده خواهید کرد، یعنی یا رشد خوبی در ناحیه سبیل و ریش خواهید دید یا رشد خوبی روی گونه های خود خواهید دید.البته همیشه استثناهایی از این قاعده وجود دارد، زیرا هیچ چیز در مورد رشد ریش با قاطعیت گفته نمی شود.
همچنین در این مرحله متوجه دو نوع مو می‌شوید: موهای تیره‌تر و درشت‌تر که ریش شما عمدتاً از آن تشکیل شده است، و موهای روشن‌تر که به آن موهای زائد می‌گویند (مخصوصاً اگر جوان‌تر هستید). موهای زائد در نهایت با موهای تیره تر جایگزین می شوند.
یکی دیگر از مواردی که در هفته اول رشد ریش باید در نظر بگیرید، انتظارات شماست. هیچ کس قرار نیست هفت روز دیگر ریش کامل داشته باشد. شما ممکن است رشد خوبی را مشاهده کنید، اما باید در اهداف خود واقع بین باشید و مهمتر از همه، صبور باشید.
وقتی صحبت از صبر شد، در هفته اول به دلیل خارش ریش نیز به آن نیاز خواهید داشت. در حالی که شدت خارش ریش از فردی به فرد دیگر متفاوت است.

خارش ریش مخوف

چرا  ریش شما خارش می کند ؟ برای شروع، انتهای سبیل‌های شما با سال‌ها تراشیدن تیز می‌شوند و می‌توانند در حین رشد، پوست را تحریک کنند. تحریک به شکل خارشی است که می تواند بی وقفه شود.
با این حال، نه اینکه مجبور باشید در سکوت رنج بکشید. خارش ریش به تاکید بر یک نکته مهم در مورد هفته اول رشد کمک می کند، یعنی زمانی است که باید از محصولاتی مانند روغن ریش استفاده کنید. این دومی یک محصول ضروری برای نظافت ریش است که هیچ مردی نباید بدون آن باشد – نه تنها ریش و پوست زیر آن را مرطوب می کند (که به از بین بردن خارش ریش کمک می کند) بلکه باعث می شود ریش شما سالم تر به نظر برسد.
همچنین شروع شستن ریش در این مرحله اشکالی ندارد و این کاری است که در هر مرحله می خواهید انجام دهید. عاری از کثیفی، عرق و کثیفی ریش نیز به تسکین خارش ریش کمک می کند. ریش خود را با آب گرم بشویید؛ آب خیلی داغ می تواند پوست را خشک کرده و باعث خارش بیشتر شود.
به طور خلاصه، هفته اول به صبر زیادی نیاز دارد و در عین حال هدف نهایی را از دست نمی دهد. ممکن است لزوماً ریش شما در این مرحله عالی به نظر نرسد یا احساس خوبی نداشته باشد، اما وظیفه شما این است که در مسیر خود باقی بمانید. چیزهای بزرگتری در پیش است.

مرحله 2: رشد واقعی آغاز می شود

در حالی که در هفته اول تصور مبهمی از ظاهر ریش خود خواهید داشت، در چهار تا شش هفته آینده همه چیز بسیار واضح تر می شود. حداقل تا این مرحله، متوجه خواهید شد که رشد موهای صورت شما در کجا متمرکز است.

این مرحله ای است که ممکن است تازگی ریش گذاشتن کمی از بین برود یا نه، اما در عین حال دوره جدیدی است. اگر طول سبیل های شما بیش از یک اینچ باشد، می توانید آنها را جزئی از ریش در نظر بگیرید نه ته ریش.

همچنین می‌تواند مرحله‌ای از رشد نامناسب باشد، زیرا ریش‌ها همیشه با الگوی زیبا و یکنواخت رشد نمی‌کنند. ممکن است نواحی روی صورت شما وجود داشته باشد که در آن سبیل ها به طور ضخیم رشد می کنند و از الگوی مشابهی پیروی می کنند، یا ممکن است مکان هایی وجود داشته باشد که ریش شما شبیه کرک باشد.
دومی همان چیزی است که به عنوان  ریش «لکه‌دار» شناخته می‌شود و دلایل احتمالی زیادی وجود دارد که ریزش ریش شما را آزار می‌دهد، از جمله ژنتیک، عدم تعادل هورمونی، تغذیه نامناسب، استرس و کمبود ورزش. الو پزشک بعداً در مورد همه اینها بحث خواهد کرد.

در بسیاری از موارد، به‌ویژه ژنتیک، نمی‌توانید کارهای زیادی در مورد ریش‌های تکه‌دار انجام دهید. به هر حال، برخی از مردان کار آسان تری برای رشد ریش کامل دارند. اما ریش تکه تکه‌ای نیست که باید آن را رها کرد، درست مانند ریش‌های خارش‌دار در یکی دو هفته اول رشد.
این به صبر و دادن زمان به ریش شما برمی گردد. همانطور که در ویدیوی آنچه که آرزو می‌کردم قبل از رشد اولین ریشم بدانم اشاره می‌کنیم ، مراحلی در بین مراحل ناخوشایند وجود دارد که ممکن است ریش شما چندان عالی به نظر نرسد، اما وظیفه اصلی شما این است که فقط اجازه دهید رشد کند.

انچه در مورد کاشت ریش باید بدانیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول