باغ وحش متخلف "سافاری پارک" ایجاد می‌کند!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ هفته گذشته صفحه رسمی یک باغ وحش با انتشار تصاویری از تلاش صاحب این باغ وحش برای تأسیس سافاری پارک خبر داد. انتشار این موضوع با توجه به سابقه این باغ وحش در دستی کردن حیوانات وحشی و نگهداری نامناسب و کشتار حیوانات, بلافاصله با واکنش منفی دوستداران حیات وحش و کاربران فضای مجازی همراه شد.

پیش از این شاهد تلف شدن گونه‌هایی از جمله زرافه, گورخر آفریقایی, شیر دریایی, ببر, شامپانزه, میمون رزوس، یک توله شیر و گرگ در این باغ وحش بوده‌ایم که به گفته تعدادی از دامپزشکان و فعالان محیط زیست کشور, همه این‌ها به دلیل سوءمدیریت مدیران این باغ وحش حاصل شده است. در این باغ وحش شرایط نگهداری و تغذیه حیوانات مناسب نیست و حتی در صورت پرداخت پول بیشتر تماشاگران قادر به لمس حیونات هستند!

در رابطه با آخرین اقدامات کسب مجوز سافاری پارک توسط صاحبان این باغ وحش, محمد کرمی, رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی محیط زیست استان تهران در گفت‌وگو تلفنی با برنامه مثبت سلامت, اظهار کرد: هنوز مجوزی برای سافاری پارک توسط سازمان محیط زیست صادر نشده و درخواست آن‌ها در دست بررسی است. محلی که باغ وحش برای ایجاد سافاری پارک ارائه کرده با قوانین ما همخوانی ندارد و فاصله آن با مناطق مسکونی استاندارد نیست.

وی بدون این که امکان صدور مجوز سافاری پارک برای این باغ وحش را رد کند, گفت: وضعیت فعلی دنیا شرایط فعلی باغ وحش‌ها و نگهداری حیوانات در قفس را نمی‌پذیرد و به همین دلیل قرار است که این باغ وحش, سافاری پارک ایجاد کند.

سافاری پارک شیوه نوین بازدید از حیات وحش است که در این روش جای انسان و حیوانات عوض شده, به این شکل که زیستگاه مناسب هر حیوان در محوطه‌ای که قرار است به سافاری پارک تبدیل شود, ایجاد شده و بازدیدکنندگان که درون وسایل نقلیه استاندارد حضور دارند در مسیرهای مشخص به تماشای گونه‌های مختلف حیات وحش که آزادانه در محل زندگی خود هستند, می‌پردازند.

شکایت‌ فعالان محیط زیست از باغ وحش صفادشت درباره تلف شدن یک گورخر آفریقایی تلف شدن یک رأس گورخر نرِ آفریقایی در باغ وحش صفادشت

انتهای پیام/

باغ وحش متخلف "سافاری پارک" ایجاد می‌کند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول