برنامه جامع حق‌آبه تالاب‌ها رسانه‌ای می‌شود

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم؛ چندی پیش سازمان محیط زیست از تبیین یک برنامه جامعه برای تامین حق‌آبه تالاب‌ها در 3 سناریوی کم‌آبی، میان آبی و پرآبی خبر دارد و اعلام کرده که این برنامه به وزارت نیرو ابلاغ شده است.

پس از اعلام این خبر کارشناسان و فعالان محیط زیست خواستار این شدند تا سازمان محیط زیست لیست حق‌آبه تالاب‌ها را در اختیار خبرنگاران و رسانه‌ها قرار دهد تا رسانه‌ها, کنشگران محیط زیست و نهاد‌های مردمی بتوانند در مسیر احقاق حقوق تالاب‌ها کمک حال سازمان محیط زیست باشند.

در رابطه با پیگیری رسانه‌ای شدن این موضوع, دکتر مجتبی ذوالجودی, سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری تسنیم گفت: در حال حاضر این برنامه توسط کارشناسان وزارت نیرو در حال بررسی است و ممکن است اختلاف نظرهایی در آن وجود داشته باشد.

وی ادامه داد: به محض اینکه بررسی‌ها پایان یابد و وزارت نیرو نیز برنامه جامع حق‌آبه تالاب‌ها را تایید کند, این برنامه را در اختیار اصحاب رسانه قرار خواهیم داد.

سرپرست معاونت محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: رسانه‌ها بازوی کمکی سازمان محیط زیست هستند و می‌توانند در مسیر احیای تالاب‌ها و مطالبه‌گری حقوق سازمان محیط زیست, کمک کنند.

سازمان محیط زیست لیست حق‌آبه تالاب‌ها را منتشر کند چرا حفاظت از تالاب‌ها اهمیت دارد؟

انتهای پیام/

برنامه جامع حق‌آبه تالاب‌ها رسانه‌ای می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول