"بیمه حیات وحش" لابه‌لای تبصره‌های مجلس حذف شد!

– اخبار اجتماعی –

غلامرضا ابدالی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره حذف بیمه حیات وحش اظهار کرد: در بودجه سال 1401، سازمان حفاظت محیط زیست ردیف بودجه 100 میلیارد تومانی برای بیمه حیات وحش پیشنهاد شده بود اما این ردیف بودجه، لابه‌لای تبصره‌های اضافی مجلس شورای اسلامی که پرتعداد نیز هستند، حذف شد.

وی ادامه داد: پس از اینکه بودجه‌ای برای پرداخت بیمه حیات وحش درنظر گرفته نشد، سعی کردیم تا با کمک صندوق ملی محیط زیست و مشارکت تعدادی از شرکت‌های بیمه برای جبران خسارت وارده شده از جانب حیات وحش همکاری کنیم اما این راهکار برای کوتاه‌مدت است و برای حفاظت از گونه‌ها در درازمدت باید ردیف بودجه‌ای برای بیمه حیات وحش اختصاص یابد.

سرپرست دفتر حفاظت و مدیریت حیات‌ وحش سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تعارضات میان حیات وحش و انسان افزایش پیدا کرده است، گفت: علاوه بر درنظر گرفتن ردیف بودجه برای بیمه حیات وحش، وزارت جهاد کشاورزی باید دامداران و کشاورزان را مکلف کند تا محصولات خود را بیمه کنند. اینطور نیست که تمام خسارت توسط سازمان حفاظت محیط زیست پرداخت شود و کشاورزان و دامداران نیز باید بخشی از مبلغ بیمه را پرداخت کرده و تمهیداتی را برای حفاظت از محصولات خود در برابر حیوانات درنظر بگیرند.

ابدالی تصریح کرد: پیگیر این موضوع هستیم که در بودجه سال 1402 ردیف بودجه ای برای پرداخت بیمه حیات وحش اختصاص یابد و شخص رئیس سازمان نیز در این زمینه مذاکراتی را با مجلس داشته است.

وی متذکر شد: ما لیست جانورانی که بیشترین خسارت را به کشاورزان وارد می‌کنند، احصا کردیم تا این گونه‌ها در اولویت بیمه حیات وحش قرار بگیرند. این جانوران شامل پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ، گراز، قوچ و میش، آهو و هوبره هستند.

"پرداخت خسارت حیات وحش به کشاورزان" در ردیف‌های پیشنهادی سازمان محیط زیست دیده نشده بود

نمایندگان مجلس با "بیمه حیات وحش" مخالفت کردند!/ مشاهده 4 چهار قلاده یوز ماده با 10 توله در توران

انتهای پیام/

"بیمه حیات وحش" لابه‌لای تبصره‌های مجلس حذف شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول