تجهیز 188 بیمارستان تهران به سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، پیش از ظهر امروز و همزمان با گرامیداشت هفته دولت با حضور علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران، سیستم تصفیه خانه پساب و بی خطرساز پسماندهای عفونی بیمارستان نیکان سپید منطقه 4 تهران افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

علیرضا مزینانی در حاشیه این افتتاح با اشاره به اینکه رعایت ملاحظات محیط زیستی در بیمارستان‌ها ضروری بوده و مدیریت پسماند و تصفیه فاضلاب برای ما مهم و دغدغه محیط زیست در این حوزه است، اظهار کرد: اقدامات محیط زیستی و مدیریت سبز این مجموعه قابل توجه بوده و قابلیت الگوبرداری برای سایر مجموعه‌های بیمارستانی و درمانی را دارد.

اتخاذ تمهیدات ویژه برای "پسماندهای خطرناک پزشکی"

وی افزود: از نکات قابل توجه سیستم تصفیه پساب این بیمارستان، اتصال به الگوی شهری هست که باعث جلوگیری بیشتر از انتشار آلاینده‌های محیطی می‌شود.

مزینانی با تأکید بر بازچرخانی آب در این مجموعه گفت: با توجه به شرایط اقلیمی و موضوع کم‌آبی و خشکسالی شهر تهران، پیشنهاد می‌کنیم شهرداری منطقه از خروجی این تصفیه خانه برای آبیاری فضای سبز استفاده کند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص پسماندهای عفونی این بیمارستان نیز گفت: این مجموعه یکی از بیمارستان‌هایی است که پسماندها را به‌صورت تفکیک شده بی‌خطرسازی کرده و سپس توسط تجهیزات ویژه حمل پسماند شهرداری‌ها به محل مشخص دفن پسماندهای بیمارستانی استان تهران با رعایت ملاحظات محیط زیستی منتقل می‌کند.

مزینانی با بیان اینکه از تعداد 195 بیمارستان تهران، 188 بیمارستان دارای سیستم تصفیه فاضلاب و 177 بیمارستان مجهز به سیستم اتوکلاو هستند، تصریح کرد: تقریباً در کل استان تهران مشکل خاصی در خصوص تصفیه‌خانه‌های فاضلاب و پسماند در بیمارستان‌ها نداریم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ضمن قدردانی از مجموعه‌های درمانی استان که در مسیر محیط زیست بوده و ملاحظات زیست محیطی را رعایت می‌کنند، بیان کرد: رعایت این ملاحظات ضروری است و به مجموعه‌هایی که در مسیر محیط زیست قرار ندارد برای حرکت به سمت و سوی محیط زیست کمک خواهیم کرد.

به گزارش روابط عمومی محیط زیست تهران، از جمله اقدامات محیط زیستی این مجموعه احداث سیستم تصفیه‌خانه (A2O)، تدوین برنامه عملیاتی مدیریت پسماند و آموزش کلیه پرسنل در خصوص تفکیک صحیح پسماند در مبدا، خرید دستگاه امحای پسماند از نوع هیدروکلاو مجهز به دستگاه خردکن داخلی به حجم 1000 لیتر و تهیه محلول‌های ضدعفونی کننده با لحاظ استانداردهای محیط زیست و تفکیک کارتون و کاغذ و پسماندهای بیمارستانی مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی بوده است.

گفتنی است سیستم تصفیه‌خانه بیمارستان نیکان سپید از مجموعه بیمارستان های نیکان با ظرفیت 200 مترمکعب در شبانه‌روز و اعتبار 50 میلیارد ریال و سیستم بی‌خطرساز پسماند‌های عفونی با اعتبار 20 میلیارد ریال در هفته دولت افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

تجهیز 188 بیمارستان تهران به سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول