تحریم پروژه‌ حفاظت از "میش‌مرغ" توسط انجمن پرنده‌شناسی خاورمیانه!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ انجمن پرنده‌شناسی خاورمیانه(OSME) به تازگی پروژه‌ای را برای حمایت از گونه در خطر انقراض "میش‌مرغ" شروع کرده است و در این رابطه در سایت رسمی خود بیانیه‌ای را منتشر کرده است؛ نکته قابل توجه این بیانیه تحریم گونه میش‌مرغ در کشورهای ایران و روسیه است. این تحریم‌ها در حالی است که همواره شاهد مطرح شدن ادعای پرهیز از سیاسی کردن حفاظت از محیط زیست و حیات وحش از جانب کشورهایی هستیم که ادعای حفاظت از محیط زیست را دارند.

پروژه جدید انجمن پرنده‌شناسی خاورمیانه به کشورها کمک می‌کند تا میش‌مرغ را از خطراتی مانند تخریب زیستگاه و شکار حفظ کنند و با ایمن‌سازی و حفظ زیستگاه این گونه, شرایط مطلوبی را برای تولید مثل و زادآوری این پرنده فراهم کنند.

میش‌مرغ که به "عروس بوکان" ملقب شده است, از گونه‌های ارزشمند حیات وحش کشور است که در حال حاضر شرایط جمعیت آن از یوزپلنگ نیز بحرانی‌تر شده و بر اساس آخرین سرشماری تنها 19 فرد از این گونه در کشور ما زندگی می‌کنند. البته در اسپانیا، روسیه، مجارستان و حتی انگلستان این گونه وجود دارد و جمعیت جهانی آن به 50 تا 55 هزار فرد می‌رسد اما با این حال در ایران وضعیت میش‌مرغ به‌شدت بحرانی است.

عدم همکاری مجامع بین‌المللی حفظ تنوع زیستی کشور را دشوار کرده است

انتهای پیام/

تحریم پروژه‌ حفاظت از "میش‌مرغ" توسط انجمن پرنده‌شناسی خاورمیانه!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول