تفاهم سازمان محیط زیست با یک شرکت خصوصی در راستای "حفاظت از یوزپلنگ ایرانی"

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حسن اکبری اظهار کرد: در حوزه محیط زیست 70 درصد جمعیت گونه برجسته‌ای مثل آهو، جبیر، قوچ و میش را از دست دادیم و آن چیزی که ارزشمند است تنوع درون جمعیتی یک گونه است.

وی تصریح کرد: بخش خصوصی در راستای مسئولیت اجتماعی می‌تواند که به حفاظت این گونه حساس و گونه‌های دیگر در زیستگاه های کشور کمک کند.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما دست یاری برای همیاری و همکاری در زمینه حفاظت از حیات وحش را به سوی دوستداران و علاقه‌مندان به محیط زیست دراز می‌کنیم و امیدواریم بتوانیم با برنامه‌ریزی در این خصوص اقدامات تأثیرگذاری داشته باشیم.

اکبری افزود: سازمان حفاظت محیط زیست دستگاه اجرایی نظارتی هست و نیاز هست با کمک بخش خصوصی و صندوق ملی محیط زیست، همکاری‌ها را گسترش بدهیم تا در حفاظت از منابع زیستی کشور بتوانیم موفق‌تر عمل کنیم. هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه، همکاری در زمینه خرید خودرو، تجهیز پاسگاه‌ها، فراهم نمودن ابزارهای حفاظتی است.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در انعقاد این تفاهم‌نامه، شرکت نیکران موتور پاسارگاد متعهد شد که به مدت دو سال حامی انحصاری "یوز ایرانی" بوده و با کمک صندوق ملی محیط زیست، نسبت به حفاظت از زیستگاه این گونه باارزش زیستی اقدام کند.

خبرهای خوب از توران؛ مشاهده یک یوزپلنگ ماده همراه با 4 توله‌اش محور عباس‌آباد ـ میامی؛ جاده‌ 30 کیلومتری که قتلگاه یوزهای ایرانی شده است!

انتهای پیام/

تفاهم سازمان محیط زیست با یک شرکت خصوصی در راستای "حفاظت از یوزپلنگ ایرانی"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول