تلف شدن 18 نهنگ گوژپشت در سواحل آمریکا

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، از ابتدای ماه دسامبر تاکنون لاشه 10 نهنگ در سواحل اطراف نیویورک و نیوجرسی و همین‌طور لاشه هشت نهنگ مرده دیگر نیز در سواحل شرقی فلوریدا در ایالات متحده آمریکا دیده شده‌ است.

براساس اطلاعات اعلامی اداره شیلات ایالات متحده آمریکا، مرگ‌ومیر نهنگ‌ها در سواحل شرقی این کشور از سال 2016 در حال افزایش بوده است. بر این اساس، طی هفت سال گذشته لاشه دست‌کم 178 نهنگ گوژپشت در امتداد سواحل یا در آب‌ پیدا شده است. اداره ملی شیلات آمریکا پس از کالبدشکافی نیمی از این تعداد نهنگ، در 40 درصد موارد به شواهدی از برخورد نهنگ‌ها با کشتی‌ها و یا گرفتار شدن در چیزهایی مانند تور دست یافته است.

نقش پررنگ نهنگ‌ها در جذب دی‌اکسیدکربن و تولید اکسیژن!

همچنین عده‌ای از دانشمندان معتقدند که تغییرات اقلیمی و گرم شدن آب‌ها می‌تواند از دیگر عوامل مرگ این آبزیان غول‌پیکر باشد.

به گزارش اداره ملی شیلات ایالات متحده، میزان انرژی گرمایی موجود در لایه‌ بالایی اقیانوس‌های جهان از سال 2019، هر سال روندی افزایشی داشته و درحال حاضر این میزان به بالاترین حد رسیده است.

The Wall Street Journal نوشت، فعالان و برخی مقامات محلی نیز نیروگاه‌های بادی دریایی را تهدیدی برای این نوع نهنگ‌ها می‌دانند. در گزارش اداره ملی شیلات ایالات متحده نیز به توسعه نیروگاه‌های بادی دریایی در امتداد سواحل نیوجرسی اشاره شده است؛ جایی که به تازگی در آن، لاشه‌های چندین نهنگ گوژپشت یافته شده است.

نهنگ گوژپشت با وزنی حدود 36 تن و طول 14 تا 17 متر در سراسر آب‌های اقیانوسی جهان زندگی می‌کند و شکار بی‌رویه، نسل این گونه نهنگ را در آستانه انقراض قرار داده هرچند با قانون‌گذاری‌های اخیر، جمعیت این گونه در حال رشد است.

انتهای پیام/

تلف شدن 18 نهنگ گوژپشت در سواحل آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول