تلف شدن 3 توله یوزپلنگ در هند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سه توله یوزپلنگی که ماه مارس سال میلادی جاری در پارک ملی ایالت مادیا پرادش در مرکز هند به دنیا آمده بودند، جان خود را از دست دادند.

ماه سپتامبر گذشته، یوزپلنگ ماده‌ای به نام "سیایا" که به همراه هفت یوزپلنگ دیگر از نامیبیا به پارک ملی کونو در هند منتقل شده بود، اواخر ماه مارس چهار توله به دنیا آورد که از این بین، سه توله یوز تلف شدند و توله آخر در وضعیت وخیمی به‌سر می‌برد.

هند از آفریقا "یوزپلنگ" وارد می‌کند!

جِی‌اس جاوهان، محیط‌بان ارشد اداره جنگلبانی ایالت مرکزی مادیا پرادش در این رابطه اظهار کرد: نخستین توله یوز صبح سه‌شنبه از دنیا رفت و در طول دو روز بعد، دو توله دیگر به دلیل گرما، ضعف و کم‌آبی جانشان را از دست دادند. توله چهارم نجات یافت و برای نظارت به بیمارستان محلی منتقل شده است.

وی ادامه داد: در ابتدا وضعیت توله چهارم هم وخیم بود اما پس از درمان، بسیار بهتر به‌نظر می‌رسید؛ با این‌حال توله کم‌وزن و کمی ضعیف است.

به گزارش CNN به نظر می‌رسد که پروژه احیای جمعیت یوز در هند با شکست جدید مواجه شده باشد؛ هند به منظور احیای نسل یوز چندین قلاده یوزپلنگ را از آفریقا به این کشور آورد اما از آن زمان تاکنون، سه یوزپلنگ بالغ تلف شدند. یک یوزپلنگ آفریقای جنوبی در جریان تلاش برای جفت‌یابی و جفت‌گیری از دنیا رفت؛ یک یوزپلنگ نامیبیایی به دلیل بیماری کلیوی و یوزپلنگ دیگر آفریقای جنوبی به دلیل نارسایی قلبی جانشان را از دست دادند.

انتهای پیام/

تلف شدن 3 توله یوزپلنگ در هند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول