تولید و واردات پلاستیک‌های یک‌بار مصرف در کانادا ممنوع شد!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مقامات کشور کانادا، شرکت‌ها و کارخانجات این کشور را تا پایان سال از تولید و واردات پلاستیک‌های یک‌بار مصرف منع کردند؛ از جمله محصولات پلاستیکی که این کشور اجازه تولید آن‌ها را نمی‌دهد, کیسه‌های پلاستیکی خرید، ظروف بیرون‌بر و حلقه‌های نگه دارنده قوطی‌ها و بطری‌ها است.

در بیانیه مقامات کانادایی آمده است: متعهد شدیم استفاده از پلاستیک‌های یک‌بار مصرف مضر را ممنوع کنیم و به این وعده عمل می‌کنیم. ممنوعیت تولید و واردات کیسه‌های پلاستیکی، کارد و چنگال، نی و سایر اقلام از دسامبر 2022 اجرایی و فروش این اقلام از دسامبر 2023 ممنوع می‌شود.همچنین ممنوعیت صادرات این موارد نیز در سال 2025 اجرایی خواهد شد.

رویترز نوشت، این ممنوعیت به دنبال اقدام مشابه فرانسه در قبال مواد پلاستیکی در سال گذشته و بخشی از اقدام گسترده دولت‌های جهان برای محدود کردن تولید پلاستیک‌های یک‌بار مصرف است. همچنین در ماه مارس، سازمان ملل موافقت کرد که کار روی اولین معاهده جهانی آلودگی ناشی از مواد پلاستیکی را آغاز کند. اگرچه این توافق تا سال 2024 کامل نخواهد شد اما می‌تواند یکی از مهم ترین تلاش‌ها برای مهار تغییرات آب و هوایی از زمان توافق پاریس در سال 2015 باشد.

استفاده از کرم‌های پلاستیک‌خوار در صنعت بازیافت! کشف جدیدی که پلاستیک را به جای چند دهه در چند ساعت تجزیه می‌کند!

انتهای پیام/

تولید و واردات پلاستیک‌های یک‌بار مصرف در کانادا ممنوع شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول