جلسه‌ای با حضور وزرای کشورهای همسایه برای "رفع ریشه‌ای مشکل گردوغبار" برگزار می‌کنیم!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ علی سلاجقه درباره تلاش‌های صورت گرفته در رفع ریشه‌ای معضل گرد و غبار گفت: سیاست‌های مدیریت گردوغبار از ابتدا در دستور کار سازمان محیط زیست بوده و با تشکیل ستاد ملی "سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار" اهمیت پیگیری رفع این معضل محیط زیستی دو چندان شده است.

وی درباره تامین منابع مالی پدیده گردوغبار و تخصیص آن به دستگاه‌های ذی‌نفع تصریح کرد: برای دستگاه‌های ذی‌نفع در رسیدگی به موضوع پدیده گردوغبار منابع مالی مشخصی از طرف مدیریت بحران درنظر گرفته شده است که می‌توانند با استفاده از همین منابع مالی و با بهره گرفتن از ظرفیت‌های موجود است، اقدامات موثری انجام دهند و در فاز بعدی این دستگاه‌ متولی پیگیر اعتبارات بعدی خواهند بود.

رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: نکته مهم این است که به این موضوع باید نگاه فراملی داشت و تا حصول نتایج مثبت، پیگیری مجدانه در دستور قرار گیرد و به این منظور "ستاد ملی سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار" موظف به ارزیابی اقدامات موثر دستگاه‌های ذی‌نفع خواهد بود.

سلاجقه درباره تعامل با کشورهای همسایه با هدف رفع پدیده گرد و غبار توضیح داد: سازمان محیط زیست شناسایی کانون‌های داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است و از مرکز امور بین‌الملل و امور کنوانسیون‌ها سازمان محیط زیست می‌خواهم که در نخستین فرصت, جلسه وزرای محیط زیست کشورهای همسایه را فراهم کند و کشورهایی که منشاء شکل گیری ریزگردها هستند را در اولویت این نشست لحاظ کند و از وزارت امور خارجه درخواست می‌شود که مثل همیشه در کنار ستاد در دستیابی به اهداف تدوینی برای رفع این معضل زیست محیطی، سازمان را همراهی کند.

وی خاطرنشان کرد: تمامی کارگروه‌ها و دستگاه‌های ذی‌نفع در این مسئله باید حضور فعال‌تری داشته باشند و نکاتی را که در ستاد ملی "سیاست‌گذاری و هماهنگی مدیریت پدیده گردوغبار" مطرح می‌شود را مورد توجه قرار دهند.

وسعت کانون‌های گردوغبار خارجی تأثیرگذار بر کشور بیش از 270 میلیون هکتار است! خسارت 59 هزار میلیاردی گرد و غبار فقط در 6 استان کشور!

انتهای پیام/

جلسه‌ای با حضور وزرای کشورهای همسایه برای "رفع ریشه‌ای مشکل گردوغبار" برگزار می‌کنیم!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول