"حشرات مهاجم" تا سال 2050 بیش از یک میلیون درخت آمریکا را نابود می‌کنند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم, بر اساس مطالعه جدیدی که توسط "انجمن اکولوژیکی" بریتانیا منتشر شده است، حشرات مهاجم صدها هزار درخت را در سال‌های آینده از بین خواهند برد. کارشناسان گزارش می‌دهند که تا اواسط قرن، حشرات مهاجمی مانند "کرم خاکستر زمرد" می‌توانند 1.4 میلیون درخت خیابانی در ایالات متحده را با هزینه‌ای بالغ بر 900 میلیون دلار از بین ببرند.

این مطالعه نشان‌دهنده اولین پیش‌بینی مرگ و میر درختان خیابانی در سراسر جهان از حشرات مهاجم است. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد کرم خاکستر زمرد، مخرب‌ترین نوع از حشرات مهاجم خواهد بود. کارشناسان تشخیص دادند خاکستر زمرد مسئول 90 درصد از مرگ 1.4 میلیون درخت خواهد بود. به عنوان مثال انتظار می‌رود این آفت درختان "زبان گنجشک" را در بیش از 6 هزار منطقه شهری از بین ببرد.

کارشناسان دریافتند حدود یک چهارم جوامع ایالات متحده با 95 درصد مرگ و میر درختان خیابانی مواجه خواهند شد. برخی از مناطقی که به شدت تحت تاثیر قرار خواهند گرفت عبارتند از نیویورک، شیکاگو و میلواکی. محققان خاطرنشان کردند که یافته‌های آن‌ها می‌تواند به مدیران درختان شهری کمک کند تا پیش‌بینی کرده کدام گونه درخت، در کدام منطقه در معرض بیشترین خطر حشرات مهاجم است.

"اِما هاجنز"، سرپرست این تیم تحقیقاتی گفت: امیدواریم نتایج این تحقیق بتواند یک داستان هشداردهنده در برابر کاشت یک گونه درخت در کل شهرها باشد؛ همانطور که با درختان "زبان گنجشک" در آمریکای شمالی انجام شد. افزایش تنوع درختان شهری باعث انعطاف پذیری در برابر هجوم آفات می‌شود. در حالی که ما این را به طور شهودی برای کشت محصولات می‌دانیم، بسیاری از شهرها همچنان به کاشت جنگل‌های شهری تک‌کِشت ادامه می‌دهند.

ما می‌توانیم وضعیت مشابهی را در کانادا ببینیم, زیرا کرم خاکستر زمرد با پخش شدن در سراسر مرز با ایالات متحده به اینجا رسید و شهرهایی مانند مونترال در حال از دست دادن همه درختان "زبان گنجشک" خود هستند. به نظر می‌رسد شهرهای سردتر مانند "وینیپگ" به دلیل نیاز به تکمیل چرخه زندگی طولانی‌تر در دماهای پایین، شاهد تأثیرات تأخیری کرم خاکستر زمرد هستند.

هاجنز خاطرنشان کرد که درختان بخش مهمی از محیط‌های شهری ما را تشکیل می‌دهند و مزایای متعددی از جمله بهبود کیفیت هوا، خنک‌ کردن خیابان‌ها، جذب کربن، تأمین زیستگاه برای حیات وحش و بهبود سلامت روانی و جسمی شهروندان را به همراه دارند.

"جین مموت" از دانشگاه بریستول که در این مطالعه شرکت نداشت، گفت: این مقاله نشان می‌دهد که اگر گونه‌های درختی متنوعی را در شهرهایمان نکاریم، درختان شهری به‌طور جدی در معرض خطر آفات مهاجم هستند. پیامی که برای برنامه‌ریزان شهری وجود دارد، کاشت گونه‌های متعدد در شهرها به جای تمرکز بر روی چند گونه آشنا است. این عمل درختان را شگفت‌انگیز نگه می‌دارد و آن‌ها را در شهرهای ما حفظ خواهد کرد.

گیاهان خانگی حدود 20درصد دی‌اکسید نیتروژن را کاهش می‌دهندجنگل‌زدایی بی‌سابقه در آمازوناجلاس آب‌وهوایی گلاسکو؛ تعهد بیش از 100 کشور برای کنترل جنگل‌زدایی تا 2030 انتهای پیام/

"حشرات مهاجم" تا سال 2050 بیش از یک میلیون درخت آمریکا را نابود می‌کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول