حضور پررنگ شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تصفیه پساب و فاضلاب در نمایشگاه محیط زیست

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سومین نمایشگاه بین‌المللی پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته و نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست به‌طور همزمان و در سالن‌های مجزا در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. همزمانی برگزاری 2 نمایشگاه به بازدیدکنندگان این امکان را داد که کنار بازدید از نمایشگاه محیط زیست, امکان بازدید از آخرین تکنیک‌ها و فناوری‌ها در حوزه پسماند را که یکی از مهم‌ترین شاخه‌های محیط زیست است نیز داشته باشند.

نکته حائز اهمیت در این نمایشگاه تعدد دستگاه‌های صنعتی در زمینه تصفیه آب, بازچرخانی آب و استفاده از پساب کارخانه‌ها و روش‌های مختلف پسماند بود که نشان می‌داد دانشجویان و صنعتگران ایرانی در این حوزه‌ها از ارائه روش و مقاله فراتر رفته‌‌اند و ظرفیت عملی کردن این ایده‌ها و ساخت دستگاه‌های صنعتی در تعداد انبوه را دارند.

"مونا عزیزی" کارشناس فنی یک شرکت دانش‌بنیان در حوزه تصفیه آب و پساب در حاشیه نمایشگاه تخصصی محیط زیست در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم گفت: از لحاظ اُزن‌زنی آب و پساب از منازل و بخش‌های خصوصی تا شهری و مراکز صنعتی، تماماً تحت پوشش این شرکت قرار گرفته‌اند.

عزیزی گفت: شرکت بر پایه جدیدترین نوآوری و تکنولوژی و همپای شرکت‌های خارجی مطرح در این حوزه فعالیت می‌کند. شرکت "اُزن‌ آب" در همه زمینه‌هایی که آب یا پساب داشته باشد، ورود کرده و رزومه چشمگیری دارد که از جمله مجموعه‌هایی که این شرکت در حال همکاری با آنها هستند مجموعه پتروشیمی‌ها، شرکت نفت، پالایشگاه‌ها، شرکت‌های فولادسازی، صنایع مختلف کاغذ، نساجی و شیلات است.

این کارشناس شرکت دانش‌بنیان تصریح کرد: این شرکت علاوه بر "اُزن‌ژنراتور" EPC کارهای تصفیه‌خانه را نیز برعهده دارد و تصفیه فیزیکی با "میکرواسترینرهای" صنعتی که مشابه آن در ایران نیست را انجام می‌دهد و این شرکت در این حوزه هم تولیدکننده و هم مشاور است.

عزیزی خاطرنشان کرد: EPC کار تصفیه‌خانه را برای بحران کمبود آب که الان معضل اصلی کل دنیا است، به کار گرفته‌ایم که این کار از طریق ریسایکل پساب انجام می‌شود یعنی شما به راحتی قادر هستید در هر صنعتی پساب را با روش‌های خاصی ضدعفونی کرده و قابل استفاده مجدد کنید که در نهایت آب مصرفی به حداقل ممکن خواهد رسید.

این کارشناس فنی شرکت دانش‌بنیان گفت:‌ ما از سال 1383 فعالیت می‌کنیم که تمام سرتیفیکیت‌های خارجی و ایرانی را داریم اما نزدیک به 2 یا 3 سال است که به فکر دانش‌بنیانی افتادیم. بعد از دانش‌بنیان شدن، دولت شما را به بازارهای داخلی و خارجی معرفی کرده و از شما حمایت می‌کند. شرکت ما در غرفه‌های نمایشگاهی که معاونت علمی و دولت در داخل و خارج برگزار کرده است دعوت شده و حضور داشته است.

وی تاکید کرد:‌ تسهیلات بسیار خوبی به شرکت‌های دانش‌بنیان پرداخت می‌شود و معافیت مالی که برای شرکت‌ها می‌گذارند بسیار اثرگذار خواهد بود.

شرکت اُزن آب به عنوان بزرگ‌ترین سازنده دستگاه‌های ازن‌ساز صنعتی دائم کار در کشور، در سال 1383 تأسیس شد. مولد‌های ازن ساخت این شرکت توانایی تولید از حداقل 20 گرم تا حداکثر 46 کیلوگرم در ساعت را داراست. همچنین انواع سنسور‌های سنجش میزان ازن محلول در آب یا هوا با دقت‌های متفاوت و کاربری‌های مختلف توسط مهندسین این شرکت ساخته و ارائه می‌شود.

این شرکت در حال حاضر با اختراع و ثبت تجهیزاتی از قبیل ازن ژنراتور صنعتی مدلار با سرمایش آبی بیرون و داخل الکترود‌های تولید آن و ژنراتور با ولتاژ بالا و فرکانس بالا و الکترود شیشه‌ای و توری، با ارائه کلیه خدمات تولیدی، مشاوره، اجرایی، فنی و مهندسی توانسته سهم بسزایی در بومی نمودن تکنولوژی‌های روز دنیا و کاربردی کردن آن در کلیه صنایع داخلی داشته باشد.

شرکت در نمایشگاه‌های مختلف داخلی و خارجی و پوشش کشور‌های منطقه از اهداف این شرکت است که در این راستا صادرات به کشور‌های عراق، آذربایجان، افغانستان، بلغارستان و استرالیا تاکنون صورت گرفته است.

عدم تولید "استیل" ایرانی از مشکلات بزرگ دانش‌بنیان‌ها/ تحریم خارجی حل می‌شود، با تحریم داخلی چه کنیم!تولید طلا و فلزات سنگین از پسماند الکترونیکی/ توان یک شرکت فناور در بازیافت سالانه 1000 تن پسماند الکترونیکی

انتهای پیام/

حضور پررنگ شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه تصفیه پساب و فاضلاب در نمایشگاه محیط زیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول