خبرهای خوش از پارک ملی توران؛ مشاهده 3 "یوزپلنگ ایرانی" در این منطقه + عکس

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ احمد رادمان, مدیر پارک ملی توران از مشاهده 3 یوزپلنگ ایرانی در این منطقه خبر داد و گفت: این تصاویر توسط محیط‌بان نادر کرمی در روز دوشنبه مورخ 6 تیرماه و در زمان گشت و پایش‌های روزانه و علوفه‌رسانی به حیات وحش ثبت شده است. به دلیل ثبت تصاویر توسط گوشی موبایل عکس‌ها کیفیت پایینی دارند.

وی افزود: برای ثبت تصاویر دقیق‌تر از این گونه ارزشمند, نیاز به دوربین عکاسی داریم و در این مورد از کمک مردم استقبال می‌کنیم.

به گزارش تسنیم, به دلیل اینکه تصاویر ثبت شده کیفیت بالایی ندارد نمی‌توان تشخیص داد که 3 یوز مشاهده شده جدید هستند و یا اینکه جز یوزهای شناسنامه‌دار منطقه توران محسوب می‌شوند. در صورت ثبت تصاویر با کیفیت و بررسی الگوی خال توسط کارشناسان می‌توان امیدوار بود که یوز جدیدی در منطقه شناسایی شده و امیدها برای حفظ گونه ارزشمند یوزپلنگ آسیایی در کشور افزایش پیدا کند.

نکنه قابل توجه در این گزارش, ضعف سازمان محیط زیست در تجهیز محیط‌بانان و کمبود دوربین‌های عکاسی است, به گونه‌ای که با وجود اهمیت منطقه توران به عنوان مهم‌ترین زیستگاه یوزپلنگ ایرانی در کشور به هر پاسگاه تنها یک دوربین عکاسی تعلق می‌گیرد.

پایش و نظارت در محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست ,

لطفاً تصویر "توله یوزپلنگ ایرانی" را جعل نکنید! + عکسجدیدترین پایش جمعیت "یوزپلنگ ایرانی"/ تصویربرداری از 9 یوز جدید در سال 1400

انتهای پیام/

خبرهای خوش از پارک ملی توران؛ مشاهده 3 "یوزپلنگ ایرانی" در این منطقه + عکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول