"خرس قاتل" به دام افتاد!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، حدود دو هفته قبل "آندرا پاپی" دونده 26 ساله در شمال شرق منطقه "ترنتینو آلتو آدیجه" ایتالیا توسط یک خرس کشته شد. این خرس ماده در سال 2020 نیز به یک پدر و پسر که برای پیاده‌روی به "مون‌پلیه" رفتند بودند، حمله کرده و به آنان صدمه زده بود.

پس از اینکه مشخص شد قاتل، یک خرس 17 ساله‌ ماده به نام "جی‌جی4" است، دستور کشتن خرس صادر شد و پس از جست‌وجوها، این خرس در کوه‌های‌ آلپ ایتالیا و نزدیک جایی که یک فرد 26 ساله را کشته بود به دام افتاد.

هرگز به "خرس‌ها" غذا ندهید!

پس از به دام افتادن خرس دستور کشتن حیوان لغو و قرار شد "جی‌جی4" را به یک مرکز حیات وحش منتقل کنند. البته در مورد سرنوشت نهایی این حیوان هنوز تصمیمی گرفته نشده است.

در این خصوص "مائوریتسیو فوگاتی" یکی از مسئولان محلی گفته است که در صورت اجازه دادگاه، حیوان ماه آینده کشته خواهد شد.

بی‌بی‌سی نوشت، خرس‌ها در ایتالیا حفاظت شده هستند و جمعیت‌شان از حدود دو دهه قبل که به این منطقه آورده شدند، در حال افزایش است. والدین جی‌جی‌4 نیز در یک برنامه حفاظت از حیوانات، از اسلونی به شمال ایتالیا برده شده بودند.

در مورد این حادثه اما برخی مسئولان با اشاره به موارد مشابهی از حمله حیوانات به انسان‌ در زیستگاه‌های طبیعی می‌گویند که مشکل جی‌جی4 نیست بلکه همزیستی انسان و حیوان است و اینکه اقدامات احتیاطی لازم در پیشگیری از چنین حوادثی صورت نمی‌گیرد.

انتهای پیام/

"خرس قاتل" به دام افتاد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول