خسارت حیات وحش به باغات و کشاورزان پرداخت خواهد شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سجاد انجم‌شعاع؛ مدیرعامل صندوق ملی محیط زیست به عنوان بیمه‌گذار و علیرضا آل‌امین؛ قائم‌مقام مدیرعامل صندوق بیمه کشاورزی به عنوان بیمه‌گر، موافقت‌نامه بیمه دام، باغات و محصولات کشاورزی در مقابل خسارات ناشی از جانوران وحشی حمایت شده و در معرض خطر انقراض را که برای نخستین بار در کشور انجام می‌شود، امضا کردند.

در آیین امضای این موافقت‌نامه، حسن اکبری؛ معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: امضای این موافقت‌نامه برای پرداخت خسارت به کشاورزان و دامدارانی است که از حیات وحش آسیب می‌بینند که این موضوع می‌تواند با جلب مشارکت جوامع محلی، به مدیریت سازگاری با تعارضات حیات وحش کمک کند.

‌یک قلاده پلنگ در خراسان رضوی با شلیک اسلحه کشته شد

وی گفت: سقف مالی این موافقت‌نامه در حال حاضر 14 میلیارد تومان و اعتبار آن از تاریخ امضا و تبادل به مدت یک‌سال است که البته این زمان قابل تمدید خواهد بود.

اکبری از مدیران کل حفاظت محیط زیست خواست علاوه بر اطلاع‌رسانی کافی در خصوص این موافقت‌نامه، دقت لازم را در اجرای آن به عمل آوردند تا سقف مالی آن به سرعت پرنشود.

به گزارش تسنیم، یکی از اصلی‌ترین دلایل تلفات حیات وحش در کشور ما کشته شدن آن‌ها به دست کشاورزانی است که حیات وحش به محصول آن‌ها آسیب زده است؛ آخرین نمونه این رفتار نیز در خراسان رضوی اتفاق افتاد که یک کشاورز با شلیک گلوله یک فرد پلنگ ایرانی را از پای درآورد. امضای این توافق‌نامه می‌تواند به کاهش تعارضات میان کشاورزان و باغداران با حیات وحش کمک کند.

انتهای پیام/

خسارت حیات وحش به باغات و کشاورزان پرداخت خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول