درخواست رئیس سازمان محیط زیست برای "ممنوعیت شکار" در پی تذکر مقام معظم رهبری

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در نامه‌ای به رئیس دفتر رییس جمهور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در روز درختکاری مبنی بر "مجاز نبودن شکار غیرضرور" خواستار اصلاح دستور جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست شد.

متن نامه علی سلاجقه به رئیس دفتر رئیس جمهوری به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر اسماعیلی؛ رئیس محترم دفتر رئیس‌جمهور

با سلام و دعای خیر؛

با عنایت به بیانات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در تاریخ 1400/12/15، "مبنی بر مجاز نبودن شکار غیرضرور"، به استحضار می‌رساند، در اجرای منویات معظم‌له، مفاد بندهای 3 و 4 دستور جلسه شورای عالی حفاظت محیط زیست, موضوع نامه‌های شماره (100/44499/ 1400) و (1400/100/4444) مورخ 1400/12/9 از دستور کار شورا خارج می‌شود.
مراتب برای مزید استحضار اعلام می‌گردد.

به گزارش تسنیم؛ رهبر معظم انقلاب در روز درختکاری (15 اسفتد ماه) در رابطه با اهمیت حفاظت از حیات وحش و مسئله شکار فرمودند: "مسئله‌ شکار غیرقانونی را باید جدی گرفت. در شرع مقدّس اسلام، شکار فقط در صورتی که کسی برای تغذیه نیاز به شکار داشته باشد مجاز است؛ در غیر این مورد، اصلاً شکار مجاز نیست، شرعاً اجازه‌ شکار داده نشده."

حیات وحش کشور به ابزاری برای ارضا نیاز روحی شکارچیان تبدیل شده است! شکار جایز نیست؛ سازمان محیط زیست باید در سیاست شکارفروشی خود تجدیدنظر کند

انتهای پیام/

درخواست رئیس سازمان محیط زیست برای "ممنوعیت شکار" در پی تذکر مقام معظم رهبری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول