درمان آتروفی عضلانی انسان به کمک "خرس‌ سیاه"!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ تیمی از محققان به سرپرستی دانشگاه هیروشیما در ژاپن، درمان آتروفی سلولی را در سلول‌های ماهیچه‌ای اسکلتی انسان که با سرم تهیه شده از "خرس سیاه" (در زمان خواب زمستانی) انجام شده بود، بررسی کردند؛ نتیجه این مطالعه نشان داد که عوامل کلیدی فعال شده در خون خرس‌های سیاه در طول زمستان، ظرفیت شگفت‌انگیزی برای جلوگیری از ایجاد آتروفی عضلانی در انسان دارند.

Earth نوشت؛ در طول پاییز و زمستان، خرس‌های در خواب زمستانی می‌توانند به مدت 5 تا 7 ماه بدون خوردن یا نوشیدن چیزی در داخل لانه خود بخوابند. خرس‌ها می‌توانند از خواب زمستانی خود با کم‌ترین اختلال متابولیک و عضلانی جان سالم به در ببرند در حالی که در انسان، تنها سه هفته عدم تحرک برای از دست دادن توده عضلانی (آتروفی عضلانی) که می‌تواند منجر به بیماری‌های مرتبط با سبک زندگی بی‌تحرک مانند چاقی و دیابت یا حتی مرگ زودهنگام شود، کافی است.

در این رابطه میتسونوری میازاکی، نویسنده اول این مطالعه و استادیار فیزیولوژی دانشگاه هیروشیما گفت: عدم استفاده از عضلات به طور معمول منجر به از دست دادن ماهیچه‌های اسکلتی و اختلال عملکرد متابولیک در بسیاری از گونه‌های جانوری از جمله انسان می‌شود، در مقابل حیواناتی که در خواب زمستانی هستند مقاومت بالقوه‌ای در برابر آتروفی عضلانی دارند.

وی افزود: ما دریافتیم که سرمی که از خون خرس‌های سیاه ژاپنی در خواب زمستانی گرفته می‌شود، مکانیسم تخریب و انحطاط عضلانی را تضعیف می‌کند. تنها پس از 24 ساعت درمان با این سرم، سلول‌های ماهیچه‌ای انسان رشد قابل‌ توجهی را نشان دادند. ما نشان داده‌ایم که برخی از عوامل موجود در سرم خرس سیاه در خواب زمستانی ممکن است متابولیسم پروتئین را در سلول‌های ماهیچه‌ای اسکلتی انسان تنظیم کند و به حفظ توده عضلانی کمک کند. با این حال، عامل این تحریک متابولیسم هنوز به طور کامل شناسایی نشده است.

به گزارش تسنیم، آتروفی عضلانی کاهش بافت عضله و در واقع کم شدن اندازه و حجم بافت‌های عضلانی است که ممکن است برای هر عضله‌ای در بدن رخ دهد. عدم کارکرد یک عضله به خاطر آسیب، کم‌تحرکی، بی‌تحرکی و فرآیند سالخوردگی می‌توانند از جمله دلیل آتروفی عضلانی باشند.

"مارها" چگونه ناجی جان انسان می‌شوند!؟ "تست پلاستیک" پستانداران کوچک مثبت شد!

انتهای پیام/

درمان آتروفی عضلانی انسان به کمک "خرس‌ سیاه"!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول