رهاسازی کبک‌های وحشی در پارک ملی سرخه‌حصار + تصاویر

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سید حسن فراهانی؛ رئیس اداره پارک‌های ملی خجیر و سرخه‌حصار در حاشیه رهاسازی 14 کبک وحشی با اشاره به اینکه خوشبختانه با تدابیری که در خصوص منابع آبی و پوشش گیاهی منطقه اندیشیده شده، شاهد رشد جمعیت گونه‌های حیات وحش هستیم، اظهار کرد: در این منطقه بیشتر پرندگان خشک‌زی زندگی می‌کنند و با توجه به اینکه اقلیم این منطقه خشک و نیمه خشک است، گونه‌های منحصر به فرد خود را دارد.

وی با بیان اینکه محیط‌بانان و مأموران اجرایی به صورت شبانه‌روزی کار کنترل، نظارت و پایش این منطقه را بر عهده دارند، اظهار کرد: از شهروندان درخواست می‌شود با توجه به اینکه در فصل زادآوری حیات وحش قرار داریم و این منطقه در نزدیکی شهر تهران قرار دارد بدون هماهنگی با محیط زیست از ورود به این عرصه‌ها خودداری کنند تا مشکلی برای حیات وحش به‌وجود نیاید.

احداث 4 مرکز بازپروری حیات وحش در دستور کار سازمان محیط زیست

در ادامه، محمد کرمی؛ رئیس اداره حفاظت و مدیریت حیات وحش، تاریخ طبیعی و ذخایر ژنتیکی حفاظت محیط زیست استان تهران، با اشاره به اینکه گونه‌های رهاسازی شده نوعی کبک هستند که زیستگاهشان در اطراف تهران وجود دارد، گفت: این گونه‌ها، گونه‌های وحشی بوده که از متخلفان شکار و صید غیرمجاز کشف و ضبط شده بودند و پس از تیمار و بازپروری در زیستگاه طبیعی خود در پارک ملی سرخه حصار رهاسازی شدند.

وی گفت: صید،خرید و فروش و نگهداری گونه‌های حیات وحش غیرمجاز بوده و برابر قانون تخلف محسوب می شود.

کرمی از شهروندان خواست در صورت مشاهده خرید و فروش و یا نگهداری گونه های حیات وحش موضوع را از طریق سامانه 1540 به محیط زیست گزارش دهند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، این پرندگان، هفته گذشته در پی دریافت گزارشی مبنی بر نگهداری غیرمجاز در یک منزل مسکونی واقع در روستای اورین شهرستان بهارستان، با هماهنگی دادستان و دریافت حکم ورود، طی عملیاتی کشف و به مرکز نگهداری حیات وحش پارک پردیسان منتقل شدند.

حیات وحش , سازمان محیط زیست , حیات وحش , سازمان محیط زیست , حیات وحش , سازمان محیط زیست ,

انتهای پیام/

رهاسازی کبک‌های وحشی در پارک ملی سرخه‌حصار + تصاویر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول