زنده‌گیری "رویا" با موفقیت انجام شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، عطاالله کاویان اظهار کرد: درنای سفید بلژیکی پس از 48 ساعت تلاش برای حفظ آرامش و سلامت این پرنده، در روستای تازه آباد سلمانشهر زنده‌گیری شد.

وی افزود: رویا به همراه امید که برای مواجه نشدن با فصل گرم سال به سیبری مهاجرت خود را از مازندران آغاز کرده بود پس از طی 150 کیلومتر مسافت برای رفع خستگی و ارتزاق در شالیزار‌های روستای تازه آباد سلمانشهر فرود آمد و از ادامه همراهی با امید درنای سیبری بازماند.

پرواز درنای «رویا» ناتمام ماند/ پرنده در عباس‌آباد به زمین نشست

مدیرکل حفاظت از محیط زیست مازندران گفت: رویا در این منطقه به مدت دو روز سرگردان شده بود که اقدام لازم برای حفاظت از این پرنده زیبا و نادر انجام گرفت و ماموران حفاظت از محیط زیست استان و شهرستان عباس‌آباد تلاش کردند ضمن تأمین امنیت و ایجاد فضای آرام این پرنده زنده‌گیری شود.
کاویان خاطرنشان کرد: "رویا" در صحت و سلامت به سر می‌برد و تمامی واکنش‌های این پرنده طبیعی است و براساس برنامه‌ریزی‌های قبلی طی مکاتبات با بنیاد بین‌المللی درنا و مرکز تکثیر حفاظت درنا‌ها در بلژیک که محل پرورش رویا است برنامه‌های بعدی اعلام و انجام خواهد شد.

به گزارش تسنیم، رویا درنای ماده‌ای است که سازمان حفاظت محیط زیست به منظور همراهی با امید و به منظور احیای کریدور پروازی ایران، به تالاب فریدونکنار آورده بود.

انتهای پیام/

زنده‌گیری "رویا" با موفقیت انجام شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول