سازمان محیط زیست از پرداخت هزینه‌های دادرسی تا سقف 70 درصد معاف شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، سمیه رفیعی با اشاره به اینکه در حال حاضر یکی از مشکلات عمده سازمان محیط زیست در رسیدگی و برخورد با تخلفات زیست محیطی، نداشتن اعتبار کافی برای طرح شکایت برای تمام تخلفات زیست‌محیطی است، گفت: بر اساس قانون، هزینه‌های دادرسی به تناسب جرائم زیست‌محیطی تعیین می‌شود لذا در مواردی که آلوده‌کنندگان عمدتاً از مجموعه‌های بزرگ صنعتی و تولیدی بوده و یا حجم آلودگی آنها زیاد باشد، رقم تخلفات بالا و متعاقب آن هزینه‌های دادرسی نیز بسیار زیاد می‌شود.

وی تصریح کرد: همین امر موجب می‌شود هزینه‌های اقامه شکایت بسیار سنگین و بعضاً غیرقابل پرداخت شود؛ همین امر موجب شده در حال حاضر اقامه شکایت علیه بسیاری از متخلفان از قانون با وقفه مواجه شده است.

بودجه سازمان حفاظت محیط زیست برای سال 402 رشد خیلی خوبی داشته است

رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس افزود: بر اساس بند ف تبصره 8 لایحه بودجه 1402 کل کشور ، پیشنهاد شده بود که در راستای حفظ محیط زیست و حفظ انفال کشور، سازمان محیط زیست از پرداخت هزینه دادرسی دعاوی معاف شود.

رفیعی خاطرنشان کرد: از آنجا که این بند مغایر قوانین و اسناد بالادستی تشخیص داده شد ابتدا از لایحه حذف، اما با پیگیری‌های انجام شده، سرانجام این تبصره به رأی‌گیری مجدد رسید و بالاخره با اخذ دو سوم آرای اعضا تلفیق، پیشنهاد معافیت 70 درصدی سازمان محیط زیست از پرداخت هزینه‌های دادرسی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

سازمان محیط زیست از پرداخت هزینه‌های دادرسی تا سقف 70 درصد معاف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول