سند فرهنگ محیط زیست و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اجرایی شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا نورمحمدی با اشاره به اینکه اقدامات خوبی و رو به جلویی از زمان تغییر در مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست انجام شده است، اظهار کرد: برای نخستین‌بار، سند فرهنگ محیط زیست کشور که از سال 97 و 98 مصوب شده و معطل مانده بود، در یک سال گذشته اجرایی شد.

وی ادامه داد: در این مدت سیاست‌های کلی محیط زیست ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری اجرایی شد و نخستین سند کارگروه مدیریت پسماند کشور به‌ویژه استان‌های شمالی نهایی و ابلاغ شد.

مشاور رئیس سازمان و معاون امور هماهنگی استان‌ها با بیان اینکه در این یک‌سال، سامانه جامع محیط زیست کشور به صورت کامل‌تر و اجرایی‌تر درآمده است، گفت: همچنین در بحث لجستیک،1200 دستگاه موتورسیکلت به استان‌ها تزریق شد و امیدواریم امسال بتوانیم موضوع خودرو، پهبادها و استفاده از فناوری‌های نوین را اجرایی کنیم.

نورمحمدی بهره‌گیری از شرکت‌های دانش بنیان در حوزه محیط زیست را یکی دیگر از اقدامات انجام شده در طی این مدت عنوان کرد و گفت: همچنین در این مدت سامانه قانون هوای پاک که بیشترین موارد آن در حوزه معاونت محیط زیست انسانی است، توسط سازمان اجرایی و در سازمان بازرسی کل کشور بررسی شد.

وی با بیان اینکه جایزه ملی محیط زیست نیز که چهار سال مسکوت مانده بود امسال اجرایی شد، افزود: همچنین برای نخستین بار شورای حقوقی و شورای برنامه‌ریزی و بودجه در سازمان راه‌اندازی شد که می‌تواند در استفاده از ظرفیت‌های برون سازمانی کمک شایانی کند.

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در امور استان‌ها راه‌اندازی بانک جامع مدیران سازمان و اجرای گردهمایی مناطق را از دیگر دستاوردها در طی این مدت عنوان و خاطرنشان کرد: قطعاً این گردهمایی نقاط ضعف و قوتی داشته و نقاط ضعف را باید شناسایی کنیم تا بتوانیم آن را در دور دوم گردهمایی‌ها به نقاط قوت تبدیل کنیم.

سیاست‌های ابلاغی رهبری پیشانی‌نوشت سازمان حفاظت محیط زیست است

انتهای پیام/

سند فرهنگ محیط زیست و سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری اجرایی شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول