سوزاندن ذخایر سوخت فسیلی باقی‌مانده جهان باعث انتشار 3.5 تریلیون تن گازهای گلخانه‌ای می‌شود!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، فعالیت‌های انسانی از زمان انقلاب صنعتی که عمدتاً توسط زغال‌سنگ، نفت و گاز تأمین می‌شد، به تشدید گرمایش جهانی منجر شده و خشکسالی‌ها، سیل‌ها و طوفان‌های شدیدتر را با خود به همراه آورده است. سازمان ملل تخمین می‌زند که بودجه کربن باقی‌مانده زمین (مقدار آلودگی بیشتری می‌توانیم به اتمسفر اضافه کنیم) قبل از اینکه هدف دمایی 1.5 درجه سانتی‌گراد توافق‌نامه پاریس نادیده گرفته شود، حدود 360 میلیارد تن معادل CO2 یا 9 سال تولید کربن است.

مطالعات نشان می‌دهد که اگر مجموع ذخایر سوخت فسیلی باقی‌مانده در جهان سوزانده شود، 3.5 تریلیون تن گازهای گلخانه‌ای می‌شود که این مقدار حدوداً 7 برابر بودجه کربن باقی‌مانده زمین (مقدار آلودگی بیشتری می‌توانیم به اتمسفر اضافه کنیم) است. این آمار نشان می‌دهد که که اگر ذخیره‌های کشف شده سوخت‌های فسیلی را بسوزانیم، حجم گازهای کربنی آزادشده بر اثر آن، بیشتر از گازهای کربنی منتشرشده پس از انقلاب صنعتی خواهد شد!

این گزارش می‌افزاید، ایالات متحده و روسیه مجموعاً آن قدر ذخیره سوخت فسیلی دارند که می‌توانند جهان را بیش از 1.56 درجه سانتی‌گراد (حد امنِ در نظر گرفته شده در توافق پاریس) گرم کنند.

sciencealert، نوشت، با وجود این‌که دانشمندان بخش تغییرات اقلیمی سازمان ملل بارها گفته‌اند که برای محدود ماندن گرمایش زمین تا سطح 1.5 درجه نسبت به پیش از انقلاب صنعتی، باید تا سال 2030 میلادی معادل 45 درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای در سطح جهان کاسته شود، تحقق این هدف به دلیل سیاست‌های دولت‌ها و شرکت‌های عظیم چندملیتی هنوز بعید به نظر می‌رسد.

پرچمداران "معاهده پاریس" و جانبداری از نابودی محیط زیست! افزایش دمای متوسط جهانی به بیش از 3 درجه می‌رسد! / ناتوانی "معاهده پاریس" در کنترل گرمایش

انتهای پیام/

سوزاندن ذخایر سوخت فسیلی باقی‌مانده جهان باعث انتشار 3.5 تریلیون تن گازهای گلخانه‌ای می‌شود!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول