شرکت‌های داخلی چالش‌های مدیریت پسماند را به فرصت تبدیل کرده‌اند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته و نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی پیش از ظهر امروز در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی با حضور هومن رازدار مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی حسن پسندیده مدیرکل دفتر پسماند سازمان محیط زیست برگزار شد.

به گفته دبیر برگزاری این نمایشگاه 76 کشور داخلی و نمایندگانی از کشورهای اروپایی در این نمایشگاه شرکت می‌کنند و در کنار نمایشگاه 16 کارگاه آموزشی در حوزه بازیافت و پسماند نیز با حضور اساتید این حوزه فعالیت آموزشی انجام می‌دهند. این نمایشگاه محلی برای ارائه محصولات داخلی در حوزه مدیریت پسماند و بازیافت است.

حسن پسندیده, مدیرکل دفتر پسماند سازمان محیط زیست در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم, در خصوص برگزاری این نمایشگاه گفت: این نمایشگاه‌ها فرصت مناسبی برای ارزیابی توانایی مدیریت پسماند در کشور محسوب می‌شوند و این فرهنگ‌ را اشاعه می‌کنند که ما در بحث مدیریت پسماند نباید فقط وابسته به کشورهای خارجی باشیم و در داخل کشور خودمان فناوری و تکنولوژی روز را زمینه مدیریت پسماند دارا هستیم.

وی بر افزایش حمایت‌ها از شرکت‌های دانش‌بنیان و شرکت‌های خصوصی که در زمینه پسماند سرمایه‌گذاری می‌کنند تاکید کرد و ادامه داد: باید زیرساخت‌های لازم بیش از همیشه برای دیده شدن محصول کار این شرکت‌ها فراهم شود و بومی‌سازی تکنولوژی‌های مرتبط با این حوزه با قدرت ادامه پیدا کند. در حال حاضر این شرکت‌های داخلی در زمینه پسماند و بازیافت به کمک محیط زیست آمده‌اند و پسماند‌هایی که در گذشته تهدید محیط زیست به حساب می‌آمدند به کمک این شرکت‌ها به فرصتی برای سرمایه‌گذاری و اشتغال تبدیل کرده‌اند.

به گزارش تسنیم, سومین نمایشگاه بین‌المللی پسماند، بازیافت، ماشین آلات و تجهیزات وابسته در سالن 38B و نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در سالن 35 از ساعت 8 تا 15 پذیرای بازدید عموم هموطنان است.

برگزاری نمایشگاه محیط زیست الزامی است

انتهای پیام/

شرکت‌های داخلی چالش‌های مدیریت پسماند را به فرصت تبدیل کرده‌اند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول