شهرداری به وظایف خود درخصوص "پارک پردیسان" عمل کند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با توجه اقدامات به عمل آمده در راستای بهسازی پارک طبیعت پردیسان و به منظور بررسی نحوه اجرای تعهدات سازمان بوستان‌ها و فضای سبز (به نمایندگی از شهرداری تهران) درخصوص این پارک، جلسه‌ای مشترک با حضور تعدادی از معاونین سازمان حفاظت محیط زیست و مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

در این نشست، رضا انجم‌شعاع؛ معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان این که پارک طبیعت پردیسان مورد استفاده روزانه جمعی از شهروندان است و با بقیه بوستان‌های شهری متفاوت است، گفت: این پارک دارای بخش‌های متنوعی است و حتی می‌تواند به یک بوستان ملی و بین‌المللی تبدیل شود. باید نسبت به رفع مشکلات موجود نظیر خشک شدن بخشی از پوشش گیاهی و اجرای تعهدات باقیمانده شهرداری در پارک اقدامات مؤثری انجام شود.

وی افزود: بوستان پردیسان دارای طرح جامع بوده که تاکنون به مرحله اجرا نرسیده است و این طرح باید توسط شهرداری تهران انجام شود، لذا خواستار ورود مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران جهت رفع کاستی‌های موجود در پارک هستیم.

پارک پردیسان منطقه حفاظت شده می‌شود؟ واکنش عضو شورای شهر تهران به وضعیت نگهداری پارک پردیسان

در ادامه داوود چراغی؛ مسئول هماهنگی و ساماندهی پارک طبیعت پارک پردیسان با بیان این که شهرداری تهران، سازمان بوستان‌ها و فضای سبز را مسئول اجرای مفاد تفاهم‌نامه فیمابین معرفی کرده است، اظهار کرد: عمده فعالیت‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران تاکنون صرفاً در راستای نگهداری از فضای سبز بوده و سایر تعهدات شهرداری مغفول مانده است و سازمان حفاظت محیط زیست انتظار دارد اقدامات سازمان بوستان‌ها و فضای سبز در چارچوب تمام مفاد تفاهم‌نامه مزبور باشد.

در این نشست، علی محمد مختاری؛ مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران توضیحاتی در رابطه با وظایف و فعالیت‌های سازمان بوستان‌ها و فضای سبز ارائه داد و اظهار کرد: حفظ و توسعه فضای سبز شهری در هر نقطه از تهران برای شهرداری واجد اهمیت است و در همین راستا سرانه فضای سبز از یک متر مربع در دهه 60 به حدود 16 متر مربع فضای سبز درون شهری رسیده و تعداد 2353 بوستان شهری نیز توسط سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در حال حاضر نگهداری می‌شود.

وی به مفاد تفاهم نامه فیمابین اشاره و تصریح کرد: تفاهم‌نامه مزبور در شورای شهر پنجم منعقد شده و سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهرداری تهران به دلیل حساسیت موضوع یکی از معاونان خود را در پارک طبیعت پردیسان مستقر کرده است.

وی با بیان پیشنهاداتی برای اجرای هرچه بهتر تفاهم‌نامه فیمابین گفت: درخواست دارم تا با برنامه‌ریزی‌های کوتاه مدت و میان مدت برای رفع کاستی‌ها و نواقص موجود در پارک طبیعت پردیسان اقداماتی انجام شود و در این‌باره دستورات لازم را به عوامل تحت امر خود ابلاغ کرده‌ایم.

در پایان، ایرج حشمتی، سرپرست معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست نیز نکاتی مبنی بر عدم فعالیت مناسب در داخل فضای سبز و عرصه جنگلی پردیسان، استفاده از کارگران مستقر در پارک پردیسان در سایر بوستان‌های شهرداری و لزوم افزایش اعتبار نگهداری پارک طبیعت پردیسان اشاره کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، پارک طبیعت پردیسان تا سال 1396 تحت نظارت سازمان حفاظت از محیط زیست بود و از این تاریخ برای مدت 15 سال مدیریت آن را شهرداری تهران به عهده گرفته است. از آنجایی که این بوستان در مسیر بادهای غالب غربی قرار گرفته، باعث پالایش و تلطیف هوای شهر می‌شود و از همین رو به آن لقب "ریه پایتخت" را داده‌اند.

انتهای پیام/

شهرداری به وظایف خود درخصوص "پارک پردیسان" عمل کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول