عرضه سوخت نفت کوره در تهران ممنوع شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دومین جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران بعداز ظهر امروز به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران، دبیری اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران و با حضور اعضا کارگروه به منظور هماهنگی و برنامه ریزی دستگاه‌ها با توجه به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال در محل استانداری تهران تشکیل شد.

در این نشست، علیرضا مزینانی؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران و دبیر کارگروه گفت: بر اساس تصمیمات این نشست مقرر شد شرکت پخش فرآورده های نفتی استان نسبت به ممنوعیت عرضه سوخت نفت کوره و همچنین تأمین سوخت استاندارد واحد‌های بزرگ مقیاس و صنایع اقدام و نتایج را به استانداری اعلام کند.

کاهش آلاینده "ازن" پایتخت در گرو کنترل آلایندگی صنایع و پالایشگاه‌ها

وی با اشاره به اینکه برنامه‌ریزی در خصوص آمادگی دستگاه‌ها با توجه به افزایش آلودگی هوا در نیمه دوم سال از جمله موضوعات بررسی شده در این نشست بود، گفت: مقرر شد فرمانداران شهرستان‌های استان ضمن نظارت بر اجرای مصوبات کارگروه مواقع اضطرار، گزارش اقدامات را به استانداری تهران اعلام کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه گزارش پلیس راهور تهران بزرگ در برخورد با خودروها و موتورسیکلت‌های دودزا و فاقد معاینه فنی از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود، اظهار کرد: مقرر شد پلیس های راه و راهور استان نسبت به برنامه‌ریزی لازم برای ممانعت از ورود کامیون‌ها و خودروهای سنگین در مواقع اضطرار آلودگی هوا اقدام و نتایج را به استانداری اعلام کنند.

مزینانی تصریح کرد: همچنین مقرر شد فرمانداران شهرستان‌های استان هماهنگی لازم به منظور جلوگیری از پسماندسوزی از طریق بخشداری‌ها، شهرداری‌ها و دهیاری‌ها را انجام و‌ گزارش اقدامات را به استانداری ارائه کنند.

دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای تهران از دیگر موضوعات طرح شده در این جلسه را ارائه گزارش شرکت پخش فرآورده های نفتی در خصوص تکالیف مقرر در قانون هوای پاک در نوع، میزان و کیفیت سوخت توزیعی در جایگاه‌ها، صنایع و نیروگاه‌های استان و اجرای طرح کهاب(کاهش، هدایت، انتقال و بازیافت بخارات بنزین) در جایگاه‌های سوخت استان عنوان کرد و گفت: در این خصوص ارسال برنامه زمان‌بندی تجهیز کامل طرح کهاب جایگاه‌های عرضه سوخت به استانداری تهران توسط شرکت پخش فرآورده های نفتی به تصویب رسید.

انتهای پیام/

عرضه سوخت نفت کوره در تهران ممنوع شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول