فیلم// عدم تخصیص "حق‌آبه تالاب‌ها" بحران ریزگردها را رقم زد!/ خواب ایران در "دیپلماسی آب" و دزدی حق‌آبه دجله و فرات

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ هجوم ریزگردها به کشور و افزایش آلودگی هوا در 26 استان کشور سبب شد تا بار دیگر موضوع تخصیص حق‌آبه تالاب‌ها و جلوگیری از تبدیل اراضی تالابی بعه کانون‌های گرد و غبار و همچنین بحث دیپلماسی آب و عدم نادیده گرفتن سهم ایران از حق‌آبه رودخانه‌های مرزی در کشور مطرح شود.

در رابطه با این موضوع محسن موسوی خوانساری, کارشناس محیط زیست و توسعه پایدار اظهار کرد: سیلاب‌هایی که از طریق رودخانه‌‌های دجله و فرات وارد تالاب‌ها می‌شد می‌توانست تالاب‌ها را غنی و از تبدیل اراضی تالابی به کانون‌های گرد و غبار جلوگیری کند اما کشور ترکیه با ساخت 22 سد که 3 برابر ظرفیت این 2 رود توانایی ذخیره آب دارند, عملا حق‌آبه این رودخانه‌ها را دزدیده است.

وی در رابطه با حق‌آبه تالاب‌های داخلی توضیح داد: در قوانین کشور آمده است که بعد از آب شرب, باید حق‌آبه تالاب تأمین شود و اگر بخواهیم که دیگر شاهد طوفان گرد و غبار در کشور نباشیم باید این حق‌آبه پرداخت شود. سازمان محیط زیست باید برای عدم تخصیص حق‌آبه از وزارت نیرو شکایت کند.

بحران گرد و غبار در استان خوزستان , آلودگی هوا , بحران های محیط زیست ,

ترکیه مسبب وضعیت بحرانی گرد‌و‌غبار در ایران!/ تکمیل پروژه "گاپ ترکیه" جنایت محیط زیستی در حق کشورهای همسایه پروژه سدسازی ترکیه قاتل "هورالعظیم" است!

انتهای پیام/

فیلم// عدم تخصیص "حق‌آبه تالاب‌ها" بحران ریزگردها را رقم زد!/ خواب ایران در "دیپلماسی آب" و دزدی حق‌آبه دجله و فرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول