"قوانین سخت‌گیرانه هلند برای سگ‌گردانی" و جلوگیری از انتشار آلودگی مدفوع سگ‌ها + فیلم

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ کشور "هلند" همواره به عنوان الگوی مهار جمعیت سگ‌های ولگرد در سطرح جهانی معرفی شده و در حال حاضر هیچ سگ بدون صاحبی در خیابان‌های شهرهای مختلف این کشور یافت نمی‌شود!

دولت هلند در یک بازه زمانی، غذا دادن به سگ‌های ولگرد را ممنوع کرد و هزینه عقیم‌سازی سگ‌ها را به‌عهده گرفت و از این طریق جمعیت سگ‌های ولگرد در این کشور را به صفر رساند.

جدای از کنترل جمعیت سگ‌های ولگرد، به‌سرپرستی گرفتن سگ‌ها نیز در این کشور قوانین سختگیرانه‌ای دارد به‌عنوان مثال، صاحبانی که به هر دلیل سگ‌های خود را در خیابان رها می‌کنند با جریمه زندان مواجه می‌شوند و به نگهداری از سگ نیز مالیات تعلق می‌گیرد!

همچنین در این کشور برای صاحبانی که از عقیم کردن یا واکسیناسیون حیوان خانگی خود سر باز می‌زنند, جریمه‌ای معادل 3 سال زندان و 16 هزار دلار جریمه مالی در نظر گرفته شده است!

اخیراً فیلمی در شبکه‌های اجتماعی از یک ایرانی مقیم هلند منتشر شده که این فرد در حال توضیح درباره قوانین خاص این کشور برای سگ‌کردانی در اماکن عمومی است:

بحران های محیط زیست , پایش و نظارت در محیط زیست , با در نظر گرفتن شرایطی که سایر کشورها برای نگهداری از سگ‌ها و گرداندن آن‌ها در معابر عمومی در نظر گرفته‌اند، به این نتیجه می‌رسیم که کشور ما نیز به شدت نیازمند وضع قوانین در این حوزه است و کنترل سگ‌های صاحب‌دار در پارک‌ها، پیاده‌روها، مشاعات آپارتمان‌ها و …، خواسته عموم شهروندان است؛ با وجود اهمیت این موضوع متأسفانه تا به امروز هیچ واکنش درخور، ورود جدی و همه‌جانبه از نمایندگان مجلس در خصوص این موضوع دیده نشده است لذا نمایندگان مجلس شورای اسلامی باید هرچه سریع‌تر به این مسئله ورود کنند.

تصویب سخت‌گیرانه‌ترین قوانین برای "سگ‌گردانی" در کشورهای مختلف و آزادباش سگ‌‌ها در ایران! هیچ قانونی در رابطه با نگهداری حیوانات خانگی در کشور وجود ندارد!

انتهای پیام/

"قوانین سخت‌گیرانه هلند برای سگ‌گردانی" و جلوگیری از انتشار آلودگی مدفوع سگ‌ها + فیلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول