ماجرای ادعای ممنوعیت ورود "فعال محیط زیست 14 ساله" به مناطق حفاظت شده چیست؟

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم‌، روز گذشته ابولفضل جغتایی؛ فعال محیط زیست 14 ساله و مجری سابق شبکه پویا با انتشار فیلمی در صفحه اینستاگرام خود، مدعی شد که دیگر اجازه حضور در مناطق حفاظت شده سازمان حفاظت محیط زیست را ندارد.

در این رابطه سرهنگ جمشید محبت‌خانی؛ فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور به تسنیم گفت: ورود به قسمت‌هایی از مناطق حفاظت شده برای همه آزاد است که این موضوع شامل همه مردم از جمله این فرد مورد اشاره می‌شود و محدودیتی وجود ندارد؛ برخی از مناطق نیز هستند که ورود افراد به آنها ممنوع است و کسی اجازه ورود ندارد که در این‌باره برای کسی استثنا قائل نیستیم.

وی درباره ورود به پاسگاه‌های محیط‌بانی گفت: جغتایی در عکس‌هایی که منتشر کرده بود، وارد پاسگاه‌های محیط‌بانی شده بود که این موضوع با توجه به اینکه پاسگاه‌های ما هویت نظامی دارند، ممنوع است و هیچکس اجازه ورود ندارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست در پاسخ به اینکه این فرد، کارت همیاری محیط‌بانی دارد یا خیر گفت: بنده برای وی کارت همیاری صادر کرده بودم اما مدت اعتبار آن تمام شده و تمدید نشده است.

محبت‌خانی تأکید کرد: محیط‌بانان ما برای حفظ محیط زیست کشور جان داده‌اند و تلاش ما این است که محیط زیست را برای آیندگان حفظ کنیم؛ ما این موضوع را با تقدیم چندصد شهید و جانباز ثابت کرده‌ایم و افتخار ما این است که محیط زیست را از گزند سوء استفاده‌کنندگان حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ضمن تشکر از مردم دوستدار محیط زیست و علاقه‌مندان به حیات وحش کشور، درخواست دارم که این عزیزان، تحت تأثیر فضای مجازی نباشند؛ گاهای افرادی با فعالیت در زمینه محیط زیست به دنبال افزایش دنبال‌کنندگان یا مسائل و منافع مالی هستند که مردم ما باید در این خصوص هوشیار باشند.

سلاجقه تنها رئیس محیط زیستی بوده که بیش از 100 مرتبه از پاسگاه‌های محیط‌بانی بازدید کرد

انتهای پیام/

ماجرای ادعای ممنوعیت ورود "فعال محیط زیست 14 ساله" به مناطق حفاظت شده چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول