"مافیای زباله‌گردی" مشغول استثمار و بهره‌کشی از افراد است

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی سلاجقه در چهل‌و‌سومین جلسه کارگروه ملی مدیریت پسماندها، ضمن گرامیداشت 21 تیرماه؛ روز جهانی بدون پلاستیک اظهار کرد:‌ امیدواریم که مصوبه حذف پلاستیک‌های با ضخامت کمتر از 25 میکرون تا پایان تیرماه ابلاغ شود.

وی با اشاره به دیدار خود با وزیر دادگستری درخصوص ساماندهی پدیده زباله‌گردی در کشور گفت: متأسفانه پدیده زباله‌گردی نه‌تنها باعث زشت شدن چهره شهرها شده بلکه مافیای کثیفی که پشت این پدیده وجود دارد، مشغول استثمار و بهره‌کشی از افرادی است که به این کار مبادرت می‌کنند.

آیین‌نامه کاهش کیسه‌های پلاستیکی گامی بزرگ در راستای رسیدن به "پسماند صفر"

معاون رئیس جمهور، جمع‌آوری زباله‌گردها را در راستای حفظ شأن و کرامت انسانی آنها عنوان و تصریح کرد: در جلسه با وزیر دادگستری تصمیم گرفته شد که شهر رشت و مناطق 8 و 22 شهر تهران به عنوان پایلوت طرح جمع‌آوری زباله‌گردها معین شوند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست از شهرداری‌ها خواست که برای پاک شدن فضای شهرها از زباله‌گردها به میدان بیایند.

سلاجقه در ادامه با اشاره به اهمیت ساماندهی محل دفن زباله‌ها در سراوان استان گیلان، گفت: شهرداری رشت در 2 ماه گذشته اقدامات عملیاتی خوبی در این زمینه انجام داده است که مایه دلگرمی است.

وی با اشاره به نقش برجسته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در کمک به بحث ساماندهی پسماند سراوان، خواستار مشارکت شرکت های فناور و دانش بنیان برای مدیریت این معضل محیط زیستی شد.

معاون رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه در حال حاضر یک هم‌افزایی خوبی برای مدیریت چالش‌های محیط زیستی در سطح سه قوه شکل گرفته که مصداق آن ساماندهی پسماند سراوان است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: ما اعتقادی به استفاده از زباله‌سوز نداریم اما در موقعیتی قرار داریم که باید زباله‌سوزهای موجود هرچه سریع‌تر تکمیل و آماده بهره‌برداری شوند.

سلاجقه با اشاره به اهمیت تفکیک زباله از مبدا، تأکید کرد: ما مکلف به تفکیک زباله از مبدا هستیم و این کار به خوبی در برخی از شهرها در حال انجام است که امیدواریم به یک الگوی مناسب برای کل کشور تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در این جلسه که با دستور گزارش شهرداری رشت در خصوص ساماندهی محل دفن سراوان و گزارش اقدامات کارگروه ویژه طرح‌های پیشران محیط زیست و اقتصاد چرخشی توسط ستاد توسعه اقتصاد دانش‌بنیان آب، اقلیم و محیط زیست معاونت علمی ریاست جمهوری در حوزه پسماند برگزار شد، نمایندگان دستگاه های عضو کارگروه به بیان نظرات وپیشنهادات خود در مورد دستور جلسه پرداختند.

انتهای پیام/

"مافیای زباله‌گردی" مشغول استثمار و بهره‌کشی از افراد است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول