مخالفت دولت انگلیس با توسعه انرژی خورشیدی در مزارع این کشور!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، هیئت وزیران کشور انگلیس قصد دارد که پروژه‌های توسعه انرژی خورشیدی را در اکثر مزارع و زمین‌های کشاورزی این کشور ممنوع کند. رانیل جایواردنا، وزیر محیط زیست جدید انگلیس، مخالف قرار دادن پنل‌های خورشیدی در زمین‌های کشاورزی است و استدلال می‌کند که این کار مانع از برنامه رشد و افزایش تولید غذا می‌شود.

در خصوص این تصمیم، کریس هیوت، مدیر اجرایی انجمن تجاری انرژی خورشیدی بریتانیا گفت: انجمن انرژی خورشیدی انگلیس از تلاش‌ها برای کاهش استفاده از انرژی خورشیدی نگران است. این انرژی باعث کاهش قبوض انرژی، تأمین امنیت انرژی، افزایش رشد و کمک به اقتصاد روستایی می‌شود.

همچنین بنتون، مدیر سیاست‌گذاری در اندیشکده اتحاد سبز اظهار کرد: مسدود کردن مزارع خورشیدی، عجیب است چرا که بریتانیا به شدت نیاز به توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر دارد. این انرژی‌ها باید گسترش پیدا کند تا مجبور نباشیم هزینه گزاف گاز را بپردازیم. انرژی خورشیدی یکی از سریع‌ترین منابع انرژی است که می‌توان به کار گرفت. با توجه به بحران گاز، ما با سرعت بیشتری به توسعه این انرژی‌ها بپردازیم و نه اینکه آن‌ها را محدود کنیم!

به گزارش guardian، کشاورزان و کارآفرینان انگلیسی به دنبال ارائه راه‌حل‌هایی هستند که ثابت کند که این ادعا که انرژی و امنیت غذایی نمی‌توانند همزیستی داشته باشند، نادرست است.

میلیبند، وزیر در سایه تغییرات آب و هوایی گفت: اگر دولت به جلوگیری از انرژی خورشیدی ادامه دهد، این حرکت به نوعی خلع سلاح یک‌جانبه‌ انرژی از سوی دولتی خواهد بود که سابقه 12 ساله در بالا بردن قبوض از طریق مسدود کردن انرژی پاک را دارد.

وی تأکید کرد: مقصر این طرح شخص نخست وزیر است که بارها با انرژی خورشیدی به عنوان ارزان‌ترین، تمیزترین و سریع‌ترین روش تولید برق مخالفت کرده است. در نتیجه این تصمیم مردم بریتانیا باید هزینه بلا رفتن مبلغ قبوض برق، واردات گاز و ناامنی انرژی را بپردازند.

این گزارش می‌افزاید، وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی انگلیس این موضوع را انکار کرده و صرفاً گفته است که دولت همواره به دنبال گزینه‌هایی برای حمایت از کشاورزی و رشد اقتصادی و در عین حال حفاظت از طبیعت و رسیدن به کربن صفر بوده است.

خشکسالی اروپا تولید برق در این قاره را با مشکل رو‌به‌رو کرده است خسارت 65 میلیارد دلاری تغییرات آب و هوایی به جهان در نیمه نخست سال 2022!

انتهای پیام/

مخالفت دولت انگلیس با توسعه انرژی خورشیدی در مزارع این کشور!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول