مخالفت شورای عالی محیط زیست با احداث پتروشیمی میانکاله

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ حر منصوری از فعالان محیط زیست استان مازندران و ملقب به دیده‌بان میانکاله در صفحه اینستاگرام خود نوشت: شورای‌عالی محیط زیست در سی و پنجمین نشست خود که 16 خردادماه با حضور وزرا، مدیران سازمان‌های متولی، خبرگان محیط زیست و اعضای شورای‌عالی به ریاست رئیس‌جمهور برگزار شده بود، پس از بررسی تمامی ابعاد قانونی، فنی و حقوقی پتروشیمی میانکاله مخالفت خود را با احداث این پروژه در حاشیه جنوب‌غربی تالاب میانکاله اعلام کردند.

به گزارش تسنیم؛ موضوع احداث پتروشیمی در میانکاله که در سفر وزیر کشور به استان مازندران مطرح شده بود, از همان ابتدا با مخالفت سازمان محیط زیست, کارشناسان و فعالان محیط زیست همراه شد و این پروژه در تاریخ به دلیل نداشتن پیوست زیست محیطی در تاریخ 23 فروردین ماه سال 1401 تا زمان انجام بررسی‌های بیشتر متوقف شده بود. حال به نظر می‌رسد که مخالفت شورای عالی محیط زیست به عنوان عالی‌ترین شورای تصمیم‌گیری در رابطه با مسائل محیط زیست کشور, مهر ابطال دائمی برای این پروژه مخرب محیط زیست باشد.

لازم به ذکر است که در تاریخ 7 خرداد ماه سال جاری, آقایان دکتر مجید مخدوم, دکتر محمدعلی سلیمان‌پور, دکتر محمد یزدی و خانم دکتر نغمه مبرقعی به‌عنوان اعضای جدید شورای عالی محیط زیست معرفی شدند.

اعضای جدید شورای‌عالی محیط زیست معرفی شدند پشت پرده ادعای عجیب حامیان احداث پتروشیمی میانکاله چیست؟ + اسناد سلاجقه: کلنگ‌زنی پتروشیمی مازندران فاقد اعتبار است / علت اصرار برخی نمایندگان چیست؟ آقای رئیسی! جلوی شلیک مستقیم به پیکر مجروح "میانکاله" را بگیرید!

انتهای پیام/

مخالفت شورای عالی محیط زیست با احداث پتروشیمی میانکاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول