مردم آمریکا برای موج گرمای تاریخی آماده می‌شوند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ ده‌ها ایالت در سرتاسر ایالات متحده برای گرمای شدید آخر هفته آماده می‌شوند. پیش‌بینی می‌شود هجوم موجی از هوای گرم رکورد گرما را برای این زمان از سال بشکند و دمایی بین 20 تا 30 درجه فارنهایت بالاتر از میانگین در میانه اقیانوس اطلس را ثبت کند.

انتظار می‌رود بیش از 120 میلیون آمریکایی تحت تأثیر گرمای شدید قرار گیرند که نگرانی‌ها را در مورد خطرات سلامتی برای مردم به ویژه کارگران فضای باز و کسانی که به سرمایش داخلی دسترسی ندارند، افزایش می‌دهد.

سرویس ملی هواشناسی ایالات متحده با صدور بیانیه‌ای به ساکنان هشدار داد که مراقب علائم بیماری‌های ناشی از گرما باشند، در صورت امکان در داخل خانه استراحت کنند و خارج نشوند. مارک چنارد، هواشناس مرکز پیش بینی آب و هوای سرویس ملی آب و هوا ایالات متحده گفت: تشدید غیرمعمول در دمای هوا ممکن است برخی از مناطق را در معرض خطر قرار دهد که در این صورت ممکن است زیرساخت‌های بیشتری برای تأمین سرپناه برای مردم نیاز باشد.

به نقل از گاردین, انتظار می‌رود که رکورد گرما در مناطق وسیعی از شرق آمریکا شکسته شود، پیش‌بینی می شود که دمای هوا در واشنگتن دی سی در روز شنبه به 96 درجه فارنهایت و در بوستون به 93 درجه فارنهایت برسد. در حال حاضر نیز این موج گرمایی گرم‌ترین ماه مه شهر دالاس را در تاریخ به ارمغان آورده است و بادهای گرم شدید, خطر آتش‌سوزی در سراسر این منطقه افزایش داده‌اند.

مارک چنارد با اشاره به اینکه احتمالاً موج گرما، آخر هفته آینده با کاهش همراه خواهد شد, گفت: بر اساس آمار و مدل‌ها پیش‌بینی می‌شود که تابستان پیشِ رو گرمتر از میانگین دمای تابستان‌های گذشته خواهد بود.

در حالی که در این هفته سواحل شرقی ایالات متحده برای موج گرما آماده می‌شوند, غرب این کشور با هوای سرد غیرمعمول در این زمان از سال مواجه خواهد شد اما این سرما برای مهار بزرگترین آتش‌سوزی این کشور در نیومکزیکو کافی نخواهد بود.

بحران آب و هوا زمینه را برای افزایش و تشدید موج گرما در دهه‌های آینده فراهم کرده است و مدل‌ها نشان می‌دهند که ممکن است در اواسط قرن حاضر بین 25 تا 30 رویداد گرمایی شدید در سال رخ دهد. همچنین انتظار می‌رود که این موج‌های گرمایی بخش‌های وسیع‌تری از زمین را تحت تأثیر قرار دهند.

آتش‌سوزی و گردباد محصول خشکسالی گسترده در آمریکا/50 درصد آمریکا اسیر خشکسالی! پس از کلرادو؛ خشکسالی سراغ مخازن آب کالیفرنیای آمریکا رفت

انتهای پیام/

مردم آمریکا برای موج گرمای تاریخی آماده می‌شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول