هشدار "گوترش" درباره تغییر اقلیم/ همکاری کنید یا هلاک شوید!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، نشست اقلیمی سازمان ملل متحد(cop27) از روز گذشته شروع شده و در شرم‌الشیخ کشور مصر درحال برگزاری است. آنتونیو گوترش؛ دبیرکل سازمان ملل در بخشی از سخنرانی خود در این اجلاس خطاب به نمایندگان کشورها اظهار کرد: با یک انتخاب جدی روبرو هستیم؛ اکنون باید برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای همکاری کنیم و در غیر این صورت نسل‌های آینده را به فاجعه آب و هوایی محکوم کنیم.

وی با هشدار درباره تغییرات اقلیمی به سران کشورهای جهان گفت: در مسیر مقابله با تغییرات اقلیمی یا باید با یکدیگر همکاری کنیم یا هلاک شویم!

حمایت انگلیس از کشورهای در حال توسعه در مقابله با تغییرات اقلیمی درخواست آفریقایی‌ها از کشورهای ثروتمند برای پرداخت خسارات تغییر اقلیم! ایران به عنوان مطالبه‌گر در اجلاس "cop27" حضور پیدا می‌کند

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: خواستار این هستیم که پیمانی بین ثروتمندترین و فقیرترین کشورهای جهان منعقد شود تا روند جایگزینی سوخت‌های فسیلی سرعت گیرد و تخصیص بودجه مورد نیاز برای اینکه کشورهای فقیرتر بتوانند انتشار گازهای گلخانه‌ای را کاهش دهند و با تأثیرات گرمایش جهانی مقابله کنند، تسریع شود. دو اقتصاد بزرگ جهان یعنی ایالات متحده و چین مسئولیت ویژه‌ای برای پیوستن به تلاش‌ها و اقدامات در راستای تحقق این پیمان دارند.

گوترش ادامه داد: کشورها باید با حذف تدریجی استفاده از زغال‌سنگ تا سال 2040 در سطح جهان موافقت کنند و کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی باید تا سال 2030 به مرز تعیین‌شده، برسند.

به گزارش Reuters، دبیرکل سازمان ملل تأکید کرد: علیرغم چندین دهه گفتگوهای آب و هوایی، پیشرفت لازم برای نجات کره زمین از گرم شدن افراطی محقق نشده، زیرا کشورها در این زمینه کند عمل کرده یا تمایلی به اقدام ندارند. انتشار گازهای گلخانه‌ای همچنان روند افزایشی دارد و دمای جهانی همچنان در حال افزایش است.

انتهای پیام/

هشدار "گوترش" درباره تغییر اقلیم/ همکاری کنید یا هلاک شوید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول