وزارت بهداشت: بهتر بود فردا مدارس غیرحضوری و ادارات دورکار می‌شدند/ مردم مراقب باشند

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن فرهادی معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت در گفت‌وگو با شبکه خبر درباره آلودگی شدید هوا در شهرهای مختلف کشور به ویژه تهران گفت: بار اصلی‌ حوادث اینچنینی روی سلامت جدی هست و ما اولویت را همیشه سلامت می‌دانیم.

وی ادامه داد: به همین علت نظر ما این بود که اگر مدارس فردا به صورت مجازی فعالیت می‌کردند و ادارات دورکار می‌شدند زودتر به شرایط بهتر می‌رسیدیم. حالا که تصمیم جمعی مبنی بر باز بودن است، ما هم احترام می‌گذاریم و تأکید می‌کنیم مردم مراقب خودشان باشند.

فرهادی گفت: ایستگاه‌های اورژانس و همچنین بیمارستان‌ها در آماده‌باش کامل هستند. امیدواریم بیماران قلبی و تنفسی، سالمندان، بانوان باردار و کودکان و به طور کلی کسانی که بیماری زمینه‌ای دارند، حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند.

معاون مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت گفت: آموزش و پرورش هم فردا از برناه‌های ورزشی و برنامه‌هایی که در محیط باز برگزار می‌شود، خودداری کنند. خوشبختانه به دلیل استفاده از ماسک، شرایط بهتر است و مردم باید مراقب تغذیه هم باشند.

وی افزود: متأسفانه در چنین مواقعی آمار ورود به بیمارستان‌ها اقفزایش می‌یابد و در مواقعی حدود 4 برابر مراجعه به اوراژنس‌های بیمارستانی و ایستگاه‌های سیار افزایش می‌یابد. این بدیهی و یک حقیقیت علمی است که وقتی هوا به چنین شرایطی می‌رسد عزیزانی که بیماری زمینه‌ای و تنفسی دارند، جزو خط مقدمی هستند که آسیب می‌بینند.

انتهای پیام/

وزارت بهداشت: بهتر بود فردا مدارس غیرحضوری و ادارات دورکار می‌شدند/ مردم مراقب باشند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول