پایش بیش از 300 واحد صنعتی همزمان با گشت‌های محیط زیست تهران

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا مزینانی با بیان اینکه با برنامه‌ریزی انجام شده گشت و پایش‌های شبانه، در حوزه کل استان، از طریق ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان‌ها و ستاد اداره کل اجرا می‌شود، افزود: هدف از انجام این گشت‌ها و پایش‌ها کنترل منابع آلوده‌کننده هوا و مقابله با تخلفات احتمالی خصوصاً در ساعات غیر اداری و ایام تعطیل هفته است.

وی با اشاره به اینکه این پایش‌ها به طور ویژه از ابتدای آذرماه آغاز شده و در 13 محور اصلی برقرار است، اظهار داشت: در این مدت 213 واحد صنعتی مورد پایش قرار گرفته‌اند که حاصل آن 8 مورد توقف فعالیت آلاینده و صدور 6 اخطاریه رفع آلایندگی برای واحد‌های متخلف از سوی مامورین اجرایی این اداره کل بوده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تأکید بر اینکه سوخت مصرفی نیروگاه‌ها و واحد‌های بزرگ مقیاس صنعتی استان به طور روزانه و مداوم رصد و پایش می‌شود، تصریح کرد: از ابتدای آذر ماه، 92 مورد بازدید از واحد‌های معدنی و تولید شن و ماسه و آسفالت هم که دارای بار آلایندگی هوا هستند صورت گرفته و نکات و ملاحظات زیست محیطی به این واحد‌ها تأکید شده است.

چرا "کهاب" مغفول مانده است؟/ طرحی برای کاهش اتلاف سوخت و آلودگی هوامدیرکل دفتر مدیریت پسماند منصوب شد

مزینانی در ادامه با اشاره به اینکه طی این مدت 11 مورد نظارت و بازدید از عملکرد شهرک‌های صنعتی و 12 نیروگاه و واحد بزرگ مقیاس صنعتی استان نیز انجام شده است، گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده بازدید سرزده و نظارت بر عملکرد مراکز معاینه فنی بوده ک از ابتدای آذر 12 مورد بازدید از مراکز معاینه فنی مستقر در سطح استان به عمل آمده است.

وی همچنین پسماند و ضایعات سوزی را یکی از مهمترین عوامل در افزایش آلودگی هوا عنوان کرد، افزود: 17 مورد مقابله با پسماند سوزی و ضایعات سوزی در گشت و پایش‌های شبانه ماموران اجرایی در این مدت ثبت شده که نشان از ادامه دار بودن این معضل در سطح استان دارد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه برابر قانون چندین دستگاه در خصوص برخورد با پسماند سوزی وظیفه دارند، گفت: شهرداری‌ها، بخشداری‌ها، نیرو‌های انتظامی، جهاد کشاورزی از جمله دستگاه‌هایی هستند که باید به صورت ویژه و جدی‌تری به این موضوع ورود اجرایی داشته باشند تا این معضل مهم از سطح استان برطرف شود.

مزینانی یادآور شد: آلودگی هوا موضوعی است که نیازمند مشارکت جدی و همکاری همه مردم و دستگاه‌های اجرایی مسئول دارد.

سازمان محیط زیست ,

انتهای پیام/

پایش بیش از 300 واحد صنعتی همزمان با گشت‌های محیط زیست تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول