پرورش "کروکودیل غیربومی" به منظور استفاده از پوست و گوشت قانونی است

– اخبار اجتماعی –

غلامرضا ابدالی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره مزارع پرورش کروکودیل در سطح کشورمان اظهار کرد: این مزارع بیشتر با هدف تجاری راه‌اندازی شده و کروکودیل‌های این مزارع وارداتی بوده و بومی ایران نیستند.

وی ادامه داد: در این مزارع، موالید و مولدها بومی ایران نیستند و از سایر کشورها به ایران می‌آیند تا از گوشت و پوست آن‌ها استفاده شود لذا چون بومی ایران نیستند، مشکلی با پرورش آن‌ها نداریم و تنها بر اساس دستورالعمل تکثیر و پرورش گونه‌های حیات وحش در اسارت بر آن‌ها نظارت می‌کنیم.

محموله کروکودیل سفارشی در مشهد رهاسازی شد + فیلم

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست درباره مزارع پرورش کروکودیل بومی ایران گفت: ما کروکودیل ایرانی (گاندو) را داریم که در یک مرکز تحت مدیریت بخش خصوصی در چابهار و یک مرکز هم در باهوکلات پرورش می‌دهیم. این مزارع با هدف استفاده‌های علمی و زیست‌محیطی راه‌اندازی شده به این نحوه که جمعیت‌هایی پرورش داده شده و به طبیعت برگردد و کمبود جمعیت ما در طبیعت به این شکل جبران شود.

ابدالی بیان کرد: درصددیم یک بعد اقتصادی نیز برای این مزارع ایجاد کنیم که افراد پرورش‌دهنده نیز سود ببرند.

اما درباره اعتراض برخی مدافعان حیوانات به موضوع پوست کندن و استفاده تجاری از تمساح‌ها سید محمد نصرتی؛ مدیر بخش پستانداران دفتر حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست هم به تسنیم گفت: ما تنها بر اساس چارچوب، ضوابط و دستورالعمل‌هایی که برای ما تعریف شده است بر این مراکز نظارت می‌کنیم و نظارت ما بیش از این نیست. ما نباید با این موضوعات سلیقه‌ای برخورد کنیم و باید بُعد اشتغال‌زایی و اقتصادی را نیز در نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه عقیده حامیان حیوانات محترم است، گفت: پوست کندن حیوانات و استفاده از گوشت و پوست آن‌ها در دامداری‌ها و مرغداری‌ها نیز انجام می‌شود اما این کار نمی‌تواند باعث شود که ما این موضوع را ممنوع کنیم. ما در چهارچوب وظایف خود و بر اساس بر اساس دستورالعمل تکثیر و پرورش گونه‌های حیات وحش در اسارت عمل می‌کنیم.

انتهای پیام/

پرورش "کروکودیل غیربومی" به منظور استفاده از پوست و گوشت قانونی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول