پلنگ 13ساله «ارم» تلف شد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ پیمان محمدزاده، دامپزشک باغ‌وحش ارم در توضیح علت مرگ این گونه جانوری اظهار کرد: صبح روز جمعه (20 خردادماه) به‌دنبال اطلاع مراقبان مبنی بر بی‌اشتهایی و بی‌حالی حیوان بلافاصله با هماهنگی و مشورت با اساتید دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران و دامپزشکان سازمان محیط زیست پلنگ مذکور بیهوش و سونوگرافی محوطه بطنی انجام شد، نتایج حاکی از سیستیت فوق‌حاد و عفونت کلیه و ستون فقرات داشت، در حالی‌ که این حیوان قبل از این هیچ‌گونه نشانه بیماری و ضعف نداشته و تغذیه و تحرک آن طبیعی بود.

وی اضافه کرد: مراقبان این حیوان جزو باتجربه‌ترین‌ها در حرفه خود هستند و هیچ‌گونه علائم غیرطبیعی در این گونه ندیده بودند. به هر حال بعد از تشخیص بیماری از همان روز اول و با مشورت اساتید دانشگاه تهران، درمان دارویی به‌صورت آنتی‌بیوتیک‌تراپی و مایع‌درمانی گسترده شروع شد، اما متأسفانه بعد از گذشت دو روز و علی‌رغم تمام تلاش‌ها حیوان تلف شد.

به گزارش روابط عمومی ارم سبز، لاشه حیوان جهت تعیین علت اصلی مرگ و نمونه‌برداری‌های لازم در اختیار بخش پاتولوژی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران قرار گرفت و پس از اخذ نتیجه، گزارش آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

کشف لاشه یک قلاده پلنگ در باغملک/ ردپای دامداران در این حادثه مشهود است

انتهای پیام/+

پلنگ 13ساله «ارم» تلف شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول