چوب‌خط "زمین" برای تولید گازهای گلخانه‌ای پر شده است!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دانشمندان می‌گویند آستانه «ایمن» برای گرم شدن زمین تنها تا 6 سال دیگر پشت سر گذاشته می‌شود و تحقیقات جدید حاکی از آن است که در واقع تنها 6 سال فرصت داریم تا گرمایش زمین را به 1.5 درجه سانتی‌گراد محدود کنیم.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد که انتشار کربن جهانی در مسیر فراتر رفتن از محدودیت‌هایی بود که تا سال 2030 در نظر گرفته شده بود و با ادامه این روند گرمایش زمین بدترین اثرات تغییرات آب و هوایی را بر جای می‌گذارد. این بدان معناست که ما فقط 6 سال فرصت داریم تا مسیر خود را تغییر دهیم و انتشار گازهای گلخانه‌ای را به طور چشمگیری کاهش دهیم.

محدود کردن "زغال سنگ" اولویت فوری مهار گرمایش جهانی است

تخمین جدیدی از بودجه کربن باقیمانده جهان(میزان دی‌اکسید کربنی که می‌توانیم تولید کنیم در حالی که دمای جهانی را زیر آستانه خطر نگه داریم) نشان می‌دهد که اگر از ژانویه سال 2024 میلادی بیش از 276 گیگاتن (250 گیگا تن متریک) CO2 منتشر کنیم، به سقف بودجه کربن باقیمانده جهان خواهیم رسید و درجه حرارت 1.5 درجه سانتیگراد را رد می‌کنیم.

بر اساس مطالعه‌ای که در ژورنال Nature Climate Change منتشر شده است، محققان دریافتند که اگر انتشار گازهای گلخانه ای با نرخ فعلی ادامه یابد، پیش از پایان دهه میلادی حاضر از این آستانه عبور خواهیم کرد.

رابین لامبول؛ سرپرست این مطالعه و محقق مرکز سیاست‌های زیست‌محیطی در امپریال کالج لندن می‌گوید:یافته‌های ما نشان می‌دهد که به اندازه کافی برای مقابله با گرمایش جهانی تلاش نمی‌کنیم و می‌توانم تایید کنم که پنجره حفظ گرمایش در سطوح ایمن به سرعت در حال بسته شدن است.

انتهای پیام/

چوب‌خط "زمین" برای تولید گازهای گلخانه‌ای پر شده است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول