کاهش آلایندگی موتورخانه‌ها با انجام "معاینه فنی سامانه‌های احتراقی"

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، داریوش گل‌علیزاده به مناسبت روز جهانی استاندارد انجام شد، اظهار کرد: به استناد ماده 17 قانون هوای پاک که بر معاینه فنی موتورخانه‌ها و سامانه‌های احتراقی و ایجاد سامانه‌ای در این خصوص توسط سازمان ملی استاندارد تأکید دارد، این سامانه طراحی با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد و هم‌اکنون در مرحله تکمیل اطلاعات قرار دارد.

وی افزود: ما به همکارانمان در استان‌ها درباره نحوه بهره‌برداری از این سامانه و ورود اطلاعات به آن آموزش‌های لازم را ارائه دادیم.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم گفت: ساختمان های دولتی برای معاینه فنی سامانه‌های احتراقی در اولویت قرار دارند. ضمن اینکه این سامانه در مرحله بعد مراکز تجاری و اداری بزرگ در کلانشهرها را هم در برخواهد گرفت و نهایتاً همه ساختمان‌ها را شامل می‌شود.

گل‌علیزاده تصریح کرد: اگر معاینه فنی موتورخانه‌ها انجام شود، 2 اتفاق خوب می‌افتد؛ اول اینکه مصرف گاز کاهش می‌یابد که از نظر اقتصادی به نفع بهره‌برداران است. دیگر اینکه میزان آلاینده‌ها در موتورخانه‌ها کاهش می‌یابد.

وی افزود: در قانون هوای پاک پیش‌بینی شده که تسهیلات از طریق صندوق ملی محیط زیست در اختیار کسانی که معاینه فنی دوم را انجام می دهند، قرار گیرد.

سرپرست مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم با اشاره به تهیه پیش‌نویس استاندارد ملی سوخت نفت، گاز و بنزین مبتنی بر استاندارد یورو 5 و به استناد ماده 18 قانون هوای پاک بیان کرد: این پیش‌نویس به تصویب کمیته فنی رسیده و هم‌اینک در دستور کار شورای عالی استاندارد است که پس از تصویب، ابلاغ خواهد شد.

گل‌علیزاده از تدوین استاندارد تجهیزات آلایندگی خودرو مانند کاتالیست‌ها خبر داد و گفت: بحث پایش سوخت نفت و گاز و بنزین با همکاری سازمان ملی استاندارد در حال انجام است.

وی با بیان اینکه استاندارد تجهیزات پایش کیفیت هوا تدوین شده است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر به دنبال اجباری کردن این استاندارد هستیم که چنانچه این اتفاق بیفتد، نظارت بر رعایت این استاندارد بر عهده سازمان ملی استاندارد خواهد بود.

افزایش موارد ابتلا به "اسکیزوفرنی" در کودکان بر اثر آلودگی! سوزاندن مازوت در نیروگاه‌ها باید منوط به نصب "سیستم‌های کنترلی" باشد

انتهای پیام/

کاهش آلایندگی موتورخانه‌ها با انجام "معاینه فنی سامانه‌های احتراقی"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول