کاهش 99 درصدی آلایندهای خروجی از اگزوز خودرو‌های سنگین با "کاتالیست‌های ایرانی!"

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بحران آلودگی هوا در شرایطی این روزها، گریبان کلان‌شهرهای کشورمان را گرفته که اگر چه از خودروهای شخصی به‌عنوان یکی از مقصران اصلی آن یاد می‌شود اما آمارهای رسمی نشان می‌دهند سهم اصلی در سیاهی آسمان را در مجموع، خودروهای سنگین، اتوبوس‌ها و موتورسیکلت‌های کاربراتوری ایفا می‌کنند.

با ممنوعیت تردد موتورسیکلت‌های کاربراتوری از ابتدای سال 1401, 21 درصد از آلودگی ناشی از وسایل نقلیه کاهش می‌یابد و در صورتی که قطعه کاتالیست مناسب بر روی خودروهای سنگین نصب شود, می‌توان انتظار داشت که حدود 60 درصد آلودگی ناشی از خودروهای سنگین نیز تا حد زیادی کاهش پیدا کند.

مهندس امیرطاووسی؛ نماینده شرکت دانش‌بنیان آداک صنعت پلیمر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره کاتالیست‌های تولیدی ایرانی مورد استفاده در خودروها اظهار کرد: شرکت ما در ابتدا نقش واردکننده ادوات پالایشی اگزوز خودروها را داشت اما در 2 سال اخیر بسته به نیاز کشور به تولید داخلی و استفاده از دانش بومی روی آورده‌ است؛ در این زمان کاتالیست‌های ایرانی تولید شده را بر روی 6 هزار خودرو سنگین ایران خودرو دیزل و 300 خودرو سنگینی تولیدی در شرکت سایپا دیزل سوار کرده‌ایم.

وی ادامه داد: خودروهای سنگین دودزایی بالایی دارند و سوختن ناقص کربن موجود در گازوئیل باعث به وجود آمدن انواع آلاینده از جمله ذرات آلاینده 2.5 pm به عنوان اصلی‌ترین ذرات آلاینده کلان‌شهرها می‌شود؛ در حال حاضر بر اساس اندازه‌گیری‌های انجام شده، کاتالیست تولیدی توسط شرکت ما 99 درصد آلاینده‌های خروجی از اگزوز خودروهای سنگین دیزلی را کاهش می‌دهد و دودزایی آن را تقریبا به صفر می‌رساند.

نماینده شرکت آداک صنعت پلیمر در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست خاطرنشان کرد: حدود 60 درصد از آلاینده‌های تولیدی در شهرها توسط خودروهای سنگین دیزلی تولید می‌شود و اگر قطعه کاتالیست در این خودروها نصب شود می‌تواند در کاهش آلودگی هوا به شدت تاثیرگذار باشد.

به گزارش تسنیم, نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی محیط زیست در سالن 35 و سومین نمایشگاه بین‌المللی پسماند، بازیافت، ماشین‌آلات و تجهیزات وابسته در سالن 38B در محل نمایشگاه‌ بین‌المللی تهران تا 9 اسفند از ساعت 8 تا 15 پذیرای بازدید عموم هموطنان است.

شرکت‌های داخلی چالش‌های مدیریت پسماند را به فرصت تبدیل کرده‌اند دائمی شدن "گارانتی کاتالیست" روشی مؤثر برای کاهش آلودگی هوا/ آلودگی سایشی خودرو 8.3 برابر آلاینده‌های اگزوز! اجرای صحیح نصب "کاتالیست" می‌توانست تا 70درصد آلودگی هوای تهران را حل کند اما مسئولان امر نخواستند؟!

انتهای پیام/

کاهش 99 درصدی آلایندهای خروجی از اگزوز خودرو‌های سنگین با "کاتالیست‌های ایرانی!"

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول