کشف محموله قاچاق گربه‌سانان وحشی در تهران

– اخبار اجتماعی –

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا مزینانی اظهار کرد: روز گذشته طی عملیات کلانتری 179 خلیج و همکاری اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران، محموله قاچاق حیات وحش از یک مخفیگاه در حوالی جنوب تهران ضبط و به اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شد.

وی در تشریح این خبر گفت: مخفیگاه مذکور از مدتی پیش از سوی مأموران و بخش تخصصی این اداره‌کل شناسایی و رصد شده و در دستور کار برای دریافت حکم ورود به محل بوده است.

تصادفات جاده‌ای "نگین کویر مرکزی ایران" را به لبه پرتگاه انقراض برده است

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: به‌لحاظ حساسیت موضوع و امکان انتقال گونه‌ها، روز گذشته مأموران پلیس در یک عملیات وارد مخفیگاه موصوف شده و محموله موردنظر را توقیف و ضبط کرده و باحضور تیم تخصصی و دامپزشک و همچنین مأموران یگان حفاظت این اداره‌کل گونه‌های کشف و ضبط شده پس از عملیات بی‌هوشی به اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تهران منتقل شدند.

مزینانی با اشاره به اینکه این گونه‌ها مشتمل بر یک گربه کاراکال بالغ به‌همراه دو گربه ماهیگیر بالغ و دو توله بوده که این گربه‌های ماهیگیر در فهرست گونه‌های سایتیس قرار دارند، گفت: در زمان حاضر برای بررسی و رسیدگی بیشتر، این گربه‌سانان به یکی از کلینیک‌های حیات وحش منتقل شده‌اند.

حیات وحش , سازمان محیط زیست ,

وی افزود: پرونده قضایی برای فرد متخلف تشکیل و به مراجع قضایی ارسال خواهد شد، ضمن اینکه موضوع در دست تحقیقات بیشتر هم قرار می‌گیرد.

مقام مسئول درحوزه محیط زیست پایتخت همچنین از هوشیاری و همکاری فرماندهی و عوامل کلانتری 179 خلیج در عملیات کشف و ضبط این گونه‌ها تقدیر کرد.

انتهای پیام/+

کشف محموله قاچاق گربه‌سانان وحشی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول