گربه‌های اهلی در بریتانیا سالانه 270 میلیون حیوان وحشی را می‌کشند!

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ بر اساس مطالعه جدیدی که در مجله Landscape and Urban Planning منتشر شده است، گربه‌های اهلی در بریتانیا هر ساله مسئول مرگ 270 میلیون حیوان وحشی هستند!

کارشناسان گزارش می‌دهند که گربه‌هایی که در کنار مناطق طبیعی زندگی می‌کنند، محدوده وسیع‌تری دارند و حیات وحش را در زیستگاه‌های طبیعی نزدیک خود شکار می‌کنند.

برای این تحقیق، محققان مقدار طعمه‌ای را که 79 گربه خانگی در سراسر "برکشایر و همپشایر" زندگی می‌کردند، ردیابی کردند و میزان شکار گربه‌ها را در مناطق شهری و حومه شهر مقایسه کردند؛ این مطالعه نشان داد که گربه‌هایی که در نزدیکی مناطق طبیعی زندگی می‌کنند، بیش از دو برابر مناطق شهری حیوانات را می‌کشند.

کارشناسان می‌گویند که گربه خانگی "یک شکارچی با اهمیت جهانی است" آن‌ها پیشنهاد می‌کنند که دسترسی گربه‌ها در مناطقی که گونه‌های مهم حیات‌وحش یافت می‌شوند, باید محدود شود.

محققان تخمین می‌زنند که گربه‌های خانگی‌ای که در مرز مناطق طبیعی زندگی می‌کنند, هر ساله مسئول حدود 34 مرگ هستند؛ از طرف دیگر گربه‌های حومه شهر نیز به طور متوسط ​​15 حیوان را در یک سال می‌کشند.

کارشناسان دریافتند که گربه‌های شهری و حومه شهر تعداد مساوی از پرندگان را می‌کشند اما گربه‌هایی که در نزدیکی شهرها زندگی می‌کنند، پستانداران بیشتری را شکار می‌کنند؛ خرگوش‌ها، موش‌ها، خفاش‌ها، جوجه‌تیغی‌ها و سنجاب‌ها از جمله گونه‌هایی هستاند که توسط گربه‌ها کشته می‌شوند.

به گفته دکتر تارا پیری؛ نویسنده اصلی این مطالعه، گربه‌های خانگی خیلی بیشتر از کشتن به حیات وحش آسیب می‌رسانند؛ حضور گربه‌ها می‌تواند باعث شود که حیات وحش رفتار خود را تغییر دهد، مثلاً کاهش تغذیه یا دوری از لانه‌ای که آن حیوان را در معرض دید گربه قرار می‌دهد از جمله این تغییر رفتاها هستند.

وی ادامه داد: گربه‌ها همچنین می‌توانند ناقل بیماری‌هایی مانند انگل توکسوپلاسما باشند که می‌تواند به حیات وحش منتقل شود و میزان بقای آن‌ها را کاهش دهد.

دکتر ربکا توماس از رویال هالووی توضیح می‌دهد که گربه‌ها، گونه‌ای غیربومی هستند که جمعیت آن‌ها به شدت افزایش یافته است.

این تیم تخمین می‌زند که تنها در بریتانیا حدود 9.5 میلیون گربه خانگی وجود دارد!

23 هزار گراز وحشی پایتخت ایتالیا را محاصره کردند! + تصاویرجریمه 500دلاری برای غذادادن به خرگوش!

انتهای پیام/

گربه‌های اهلی در بریتانیا سالانه 270 میلیون حیوان وحشی را می‌کشند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول