گرمایش جهانی امکان ابتلا به مالاریا را افزایش می‌دهد

– اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ؛ با توجه به این که پشه آنوفل ماده که ناقل بیماری مالاریا است زندگی در هوای گرم را ترجیح می‌دهد, همواره این نگرانی وجود داشته که با افزایش دما هوا امکان ابتلا به بیماری مالاریا افزایش یابد. اخیراً نتایج یک مطالعه جدید که توسط محققان دانشگاه جورج تاون انجام شده, نشان می‌دهد که با افزایش گرمایش جهانی یک میلیارد نفر از افراد کره زمین, به افراد در خطر ابتلا به بیماری مالاریا اضافه خواهند شد!

این اولین ارزیابی است که نشان می‌دهد چگونه مهندسی زمین, آب و هوا می‌تواند بر شدت بیماری‌های عفونی تأثیر بگذارد. یکی از روش‌هایی که دانشمندان برای کاهش خطر ابتلا به مالاریا بر اثر افزایش گرمای جهانی پیشنهاد کرده‌اند, تزریق ذرات معلق در هوا به استراتوسفر است که نور خورشید ورودی را منعکس می‌کند و در نتیجه به طور موقت گرمایش جهانی را متوقف می‌کند.

این گزارش می‌افزاید:اگرچه اینروش می‌تواند روند گرمایش حهانی را به طور موقت متوقف کند اما تأثیرات بالقوه آن بر سلامت انسان هنوز مشخص نیست. دکتر کالین کارلسون، استادیار پژوهشی در مرکز علوم بهداشت جهانی و امنیت در مرکز پزشکی دانشگاه جورج تاون و نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: مهندسی زمین ممکن است انسان‌ها را از خطر ابتلا به مالاریا حفظ کنند اما ممکن است آن‌ها را با تهدیدات دیگری رو به رو کند.

وی بیان کرد: با افزایش دما, هوا برای انگل مالاریا نیز بسیار گرم می‌شود و خنک کردن سیاره ممکن است یک گزینه اضطراری برای نجات جان انسان‌ها باشد.

نتایج این مطالعه که در phys.org منتشر شده است, بیان می‌کند: از آنجایی که انتقال مالاریا در دمای 25 درجه سانتی‌گراد به اوج خود می‌رسد، خنک کردن مناطق استوایی با استفاده از مهندسی زمین ممکن است خطر مالاریا را در این مناطق کاهش دهد اما همزمان ممکن است این کاهش دما در استراتوسفر در نهایت خطر مالاریا را در برخی نقاط دیگر جهان افزایش دهد.

خشکسالی‌های ناگهانی سریع‌تر از قبل اتفاق می‌افتد تغییرات آب و هوایی تهدید جدی تأمین امنیت غذایی هستند

انتهای پیام/

گرمایش جهانی امکان ابتلا به مالاریا را افزایش می‌دهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول